Tentokrát se primátorka Dagmar Škodová ve středu 18. října podívala do společnosti EGE, která vyrábí a prodává například speciální zařízení pro energetický průmysl, automatizaci provozu zhášejících tlumivek i ocelové konstrukce rozvoden.

Dalším cílem byla Tiskárna Posekaný, kde se tiskne nepřetržitě už od roku 1924 a přirozeně si velmi zakládá na rodinném prostředí. Poslední zastavení ve společnosti Aspera technology představilo zakázkovou kovovýrobu s vlastní produktovou řadou.

„Primátorské cesty určitě přispívají k poznání aktuálního stavu českobudějovického podnikatelského prostředí a mnohé nám také napoví o situaci na trhu či potřebách trhu práce. Moc ráda bych samozřejmě postupně navštívila všechny firmy. Je radost vidět, že prosperují, jejich úspěch a dobré jméno se odráží i na image našeho celého města,“ uvedla primátorka Dagmar Škodová Parmová.

O společnosti EGE, spol. s r.o.

EGE spolu se svými dceřinými společnostmi tvoří holding, jehož aktivity jsou zaměřeny především na dodávky zařízenípro potřebu elektroenergetiky doma i v zahraničí. Holding disponuje výhradně českým kapitálem, vlastním knowhow, vlastní výrobní základnou a při obratu více než 1,5 mld. CZK zaměstnává cca 450 zaměstnanců, včetně odbornýchprojektantských týmů a zkušených montážních čet.

Mateřská společnost EGE, spol. s r.o. se zabývá zejména výrobou a prodejem speciálních zařízení pro energetickýprůmysl. Celou činnost výrobní základny lze rozdělit do tří oblastí: silnoproudá elektrotechnika, vývody generátorů elektráren (zapouzdřené vodiče) a ocelové konstrukce. Vyrábíme především zhášecí tlumivky pro kompenzaci kapacitních proudů v sítích VN a VVN, zařízení pro automatizaci provozu zhášecích tlumivek, uzlové odporníky pro uzemnění uzlů transformátorů v sítích VN, zapouzdřené vodiče-generátorové vývody elektráren, stožárové konstrukce pro přenosové a distribuční linky elektrického vedení všechnapěťových hladin od 22 kV do 400 kV, ocelové konstrukce rozvoden, ocelové konstrukce lanovek a průmyslových hal. Naše společnost také poskytuje specializované služby zaměřené na analýzu distribučních sítí.

O společnosti TISKÁRNA POSEKANÝ

Vítejte v nejstarším tiskařském provozu v Českých Budějovicích, kde se tiskne nepřetržitě již od roku 1924. Firma je již 2. generaci v rodinných rukách rodiny Posekaný, která tiskárnu převzala v roce 1991 z rukou národního podniku Jihočeské tiskárny. Po úmrtí pana Posekaného, žezlo tiskařského řemesla převzali dcera Alena Posekaná, provdaná Sládková – společně s manželem Kamilem Sládkem a dali si za úkol spojit tradiční řemeslo s nejmodernější technologií tisku a papíru. Jako rodinná firma dbáme na rodinné prostředí a atmosféru na našem pracovišti.Máme tu jak dlouholeté pracovníky, tak i novou nastupující generaci.Všichni, co jsou v naší firmě, dělají řemeslo s láskou a péčí.

Proto dosahujeme mezi zákazníky tak skvělých výsledků a referencí.Naší práci u nás dělá každý svým srdcem.Jsme tedy tím nejlepším partnerem pro tisk ve 21. století.

O společnosti ASPERA technology s.r.o.

ASPERA technology vznikla v roce 2013 jako výrobní středisko společnosti ASPERA, která má na jihu Čech dlouholetou tradici již od roku 1991. ASPERA technology se zaměřuje zejména na zakázkovou kovovýrobu. Nabízí komplexní služby od konstrukce, zpracování plechu, svařování, práškové lakování, montáž, elektromontáž, obrábění a zajišťuje i službu konsignačního skladu. Od roku 2016 připravujeme vlastní produktovou řadu kovového mobiliáře.

V současnosti naše portfolio obsahujeněkolik typů kuřáckých stolů s integrovaným popelníkem, celokovové odpadkové koše, venkovní kovové lavičky a v neposlední řadě květináče. Nabízíme i vlastní produkty řady Industrial jako jsou stojany pro Big Bag vaky, výklopnéa manipulační kontejnery, ochranné rohy, kryty pro hasící přístroje aj. Vyrábíme i skříně pro elektroměrové rozváděče. ASPERA technology se rozrostla natolik, že se v roce 2019 stala samostatnou firmou. Díky naší poloze v jižních Čechách jsme vhodným partnerem pro české i zahraniční (zejména německé a rakouské) společnosti působící zejména v oblasti strojírenství a elektronického průmyslu, ať už se jedná o výrobní podniky nebokonečné zákazníky.