Jak informovala mluvčí ZSF JU Alena Binterová, o školáky bude na fakultě postaráno denně v čase 7:30 až 15:30 (včetně obědů v menze i svačin) a čeká je řada exkurzí do míst, kam se běžně nedostanou. "Mimo jiné vzácná příležitost zahrát si florbal na invalidním vozíku. Organizátoři nyní otevřeli možnost se přihlašovat a ze zkušeností z minulých let radí s rozhodnutím příliš neotálet, protože kapacita je omezená a místa bývají brzy obsazena," podotkla.

Podrobnosti o nabídce Jarního příměstského tábora Dětské univerzity včetně přihlášky jsou ZDE.

Program se tentokrát zaměří na sociální témata, konkrétně na různé formy, jak pomáhat lidem s postižením. Pedagogové i studentky a studenti sociálních oborů otevřou dětem svět, v němž poznají jiný žebříček hodnot a mohou naplnit své nápady i schopnosti empatie.

Ilustrační foto.
Volby zahájí lidé v karanténě, na jihu na sedmi místech

Příměstské tábory se podle Binterové konají pravidelně o jarních i letních prázdninách a vždy jsou zaměřené na obory studované na ZSF JU. Hravou formou je zprostředkují dětem tak, aby se něco užitečného naučily, pobavily se a vnímaly svět kolem nich novým pohledem. Čekají je hry, exkurze, praktické nácviky i diskuse s vyučujícími a studentkami či studenty. „Během jednotlivých dnů se s dětmi budeme věnovat tématům komunikace, sportu, zooterapie, volného času a dobrovolnictví,“ upřesnila Renata Švestková z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd, který jarní tábor Dětské univerzity organizuje.

Jedna z exkurzí zavede děti do Centra pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením ARPIDA, s nímž fakulta úzce spolupracuje. "Dozvědí se něco také o hipoterapii a canisterapii, další z lekcí je seznámí se základy sebeobrany. Velmi oblíbenou částí programu je odpoledne v tělocvičně Základní školy Kubatova, kde trénují hráči FBC Štíři, kteří s velkými úspěchy hrají florbal vozíčkářů. Dětem se pokaždé skvěle věnují, otevřeně jim vyprávějí o svých životech s handicapem a nachystají pro ně speciální trénink, při němž si mohou samy vyzkoušet, jak se hraje florbal i basketbal na vozíčku," uzavřela zajímavostí Alena Binterová.