Předchozí
1 z 13
Další

Jihočeský kraj ve smutné červené barvě

Podívejte se, jak si od ledna do dubna vedl z hlediska tragických nehod kraj. Z mapky Policie ČR je vidět, že jižní Čechy patřily ke třem krajům, kde nejvíce při nehodách umírali lidé, i když oproti březnové situaci si kraj poněkud "polepšil" a z tmavě rudé barvy přešel na jasně červenou. 

Mapka nehodovosti krajů v rámci republiky.Mapka nehodovosti krajů v rámci republiky.Zdroj: Policie ČR

Kde se na jihu Čech letos bouralo

Podívejte se mapku kraje, která je součástí policejních statistik, kde se v prvních čtyřech měsících  letošního roku staly dopravní nehody.

Mapka nehod v Jihočeském kraji od ledna do dubna 2021.Mapka nehod v Jihočeském kraji od ledna do dubna 2021. Pro zvětšení klikněte.Zdroj: Policie ČR

První letošní tragická nehoda se stala v Kaplici - Nádraží

Na silnici první třídy vedoucí od Českých Budějovic na Kaplici v osadě Kaplice Nádraží 3. 1. večer auto srazilo chodce středního věku, muž po střetu zemřel. 

Muž středního věku po střetu s autem zemřelMuž středního věku po střetu s autem zemřel.Zdroj: Facebook

Vyhýbání se zvěři u Husince mělo tragický konec

Smutný konec měla 10. 1. dopravní nehoda u obce Husinec na Prachaticku. Zemřela při ní spolujezdkyně. Řidič vozidla Nissan se pravděpodobně vyhýbal zvěři a strhl vozidlo vpravo, kde narazil do propusti. 

Ani tento víkend se neobešel bez tragické nehody. Krátce po obědě vyjížděly složky IZS k havárii u obce Husinec. Foto: Policie ČRAni tento víkend se neobešel bez tragické nehody. Krátce po obědě vyjížděly složky IZS k havárii u obce Husinec. Foto: Policie ČRZdroj: Deník / VLP Externista

Střet dodávky s osobákem na výjezdu z Jindřichova Hradci si vyžádal jeden lidský život

V Jindřichově Hradci 4. 2. došlo ke střetu osobního auta a dodávky na výjezdu ze sídliště Hvězdárna na hlavní tah na Budějovice. Řidič fabie zřejmě nedal přednost dodávce na hlavní, a to se mu stalo osudným. Na místě zemřel.

Tragická nehoda v Jindřichově Hradci na křižovatce pod Penny.Tragická nehoda v Jindřichově Hradci na křižovatce pod Penny.Zdroj: HZS JČ

Zbytečně vyhaslé dva životy cyklistů na Budějovicku

Tragická nehoda se stala 20. 2. krátce před 15. hodinou mezi obcemi Kaliště a Zaliny na Českobudějovicku. Svým zraněním zde podlehli dva cyklisté. Řidič osobního vozidla značky Peugeot 406 jel ze Zalin do Kaliště. Zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a po vyjetí do mírného stoupání v zatáčce auto dostalo smyk, vjelo do protisměru, kde narazilo do vzrostlých stromů, a přitom zřejmě srazilo i dva protijedoucí cyklisty, ženu středního věku a mladého muže. 

Sobotní dopravní nehoda, při níž bohužel zemřeli dva cyklisté.Dopravní nehoda, při níž zemřeli dva cyklisté.Zdroj: ZZS Jihočeského kraje

Tragický střet osobáku s vlakem u Nedabyle

Řidička vozidla značky Ford C-Max 2. 3. vjela u obce Nedabyle na Budějovicku na železniční přejezd přímo před projíždějící vlak. Motorové vozidlo bylo srážkou značně zdemolováno. Přes veškerou péči záchranářů na místě jeden cestující z vozidla nehodu nepřežil. 

Tragická nehoda na přejezdu u Nedabyle. Při střetu auta s vlakem vyhasl lidský život.Tragická nehoda na přejezdu u Nedabyle. Při střetu auta s vlakem vyhasl lidský život.Zdroj: Policie ČR

Smyk u Vimperka skončil nárazem do kamionu. Řidič osobáku zraněním podlehl

Řidič Audi (ročník 1979) 5. 3. jel od centra Vimperka na Strážný, kdy pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a na přímém zasněženém úseku dostal smyk, poté vjel do protisměru, kde se střetl s kamionem. Řidič osobního vozidla utrpěl velmi těžká zranění, kterým na místě podlehl. 

K tragické dopravní nehodě došlo v pátek ráno u Vimperku.K tragické dopravní nehodě došlo v pátek ráno u Vimperku.Zdroj: PČR

Při nárazu do stromu u Jindřichova Hradce zemřel řidič

Na Jindřichohradecku 12. 3. půl hodiny po půlnoci došlo u Dolního Skrýchova ke smrtelné dopravní nehodě. Zemřel při ní řidič vozu značky Škoda, jeho spolujezdec se zranil. Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a narazil do stromu. 

Náraz do stromu nepřežil řidič osobního vozidla.Náraz do stromu nepřežil řidič osobního vozidla.Zdroj: PČR

Snaha záchranářů na Trhovosvinensku byla marná

27. 3. jela řidička ve směru od Mohuřic na Trhové Sviny. Z nezjištěných příčin vyjela s vozidlem mimo silnici. Podle záchranářů zůstala žena zaklíněná uvnitř auta namáčknutého na strom. Vyprošťování bylo ale velmi obtížné a v jeho průběhu u pacientky došlo k selhání životních funkcí. Záchranáři okamžitě zahájili neodkladnou resuscitaci. Bohužel, i přes veškerou snahu všech přítomných, žena zranění na místě podlehla. 

U nehody zasahovala také letecká záchranná služba.U nehody zasahovala také letecká záchranná služba.Zdroj: ZZS JK

Náraz do stromu u Tří veverek se stal řidiči osudný

U Dolního Dvořiště 6. 5. na křižovatce u Tří Veverek narazilo auto do stromu. Ve voze zůstala zaklíněná jedna zraněná osoba. Hasiči ihned zahájili vyprošťování. Během několika minut předávali osobu záchranářům. Bohužel i přes veškerou jejich snahu řidič následkům nehody podlehnul. 

Tragická nehoda u Tří veverek.Tragická nehoda u Tří veverek.Zdroj: HZS JČK

Auto ve Veselí narazilo do betonového sloupu. Řidič zraněním podlehl

Nedaleko bývalé mlékárny ve Veselí nad Lužnicí 8. 5. řidič Peugeotu 206 náhle vybočil ze svého jízdního pruhu a auto narazilol do betonového sloupku. Náraz směřoval na místo řidiče. Ten na místě zemřel.

Tragická dopravní nehoda se stala na okraji Veselí nad Lužnicí. Foto: PČRTragická dopravní nehoda se stala na okraji Veselí nad Lužnicí. Foto: PČRZdroj: Policie ČR

V Kardašově Řediči u školy auto srazilo chodce. Ten na místě zemřel

Na průtahu Kardašovou Řečicí na Jindřichohradecku 14. 5.  řidič osobního auta srazil v prostoru u přechodu pro chodce před školou staršího muže. Následně auto narazilo do budovy školy. Chodec zraněním podlehl. 

Tragický střet auta s chodcem v Kardašově Řečici na přechodu u školy.Tragický střet auta s chodcem v Kardašově Řečici na přechodu u školy.Zdroj: Nikola Semerád

Na Dačicku mladý přidič nepřežil náraz do stromu

Noční jízda se stala 22. 5. kolem půl čtvrté ráno osudná pro řidiče (23 let), který u Lipové na Dačicku s autem narazil do stromu. Utrpěl smrtelné zranění.

Po nárazu do stromu zemřel v sobotu 22. května ráno nedaleko Lipové u Volfířova na Jindřichohradecku řidič narozený v roce 1998.Tragická nehoda nedaleko Lipové u Volfířova na Jindřichohradecku.Zdroj: Policie ČR