VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mezistupeň čeká na první žáčky

České Budějovice - Od letošního prvního září začne zdarma v Budějovicích fungovat přípravná třída.

8.3.2009
SDÍLEJ:

Současní žáci Mateřské školy, Základní školy a Praktické skoly, Štítného 3 v Českých Budějovicích na pracovišti v Husově třídě si už prohlédli, jak vypadá učebna přípravní třídy. Tu škola otevře prvného září, ale zápisy do této třídy jsou už za dveřmi. Foto: Deník/ Petr Lundák

Máte doma dítko, které má například doporučený odklad pro nástup do první třídy, hůře se soustředí, má opožděný tělesný rozvoj či má potíže s řečí?

Tak právě pro vás připravilo pracoviště českobudějovické Mateřské školy, Základní školy a Praktické Školy, Štítného 3 na pracovišti školy v Husově ulici tak zvanou přípravnou třídu. Jde o jakýsi mezistupeň mezi školkou a první třídou na základní škole. A je zadarmo.

„Přípravná třída základní školy je určená pro děti, které jsou sociálně znevýhodněné a u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj. O zařazení dítěte do této třídy rozhodnu já na základě žádosti zákonných zástupců a doporučení pedagogicko psychologické poradny nebo speciálně pedagogického centra. Děti pak budou po absolvování přípravné třídy lépe zvládat nástup do základní školy, minimalizuje se jejich školní neúspěšnost,“ popisuje školní novinku ředitelka školy Božena Coufalová.

Třída na polovic

V budově na Husově třídě už září novotou i učebna pro žáky přípravné třídy. Je pomyslně rozdělena na dvě půlky. Jedna z nich tak připomíná spíše školku, kde si děti hrají na kobercích. Druhá polovina pak už připomíná klasickou třídu, kde nechybí tabule a lavice.

„Ve třídě bude maximálně patnáct dětí a minimálně sedm. V případě, že by bylo zájemců více, tak budeme děti vybírat spolu s pedagogickou psychologickou poradnou a sociálními pracovníky z magistrátu města, že bychom vybrali ty, kde přípravná třída bude pro dítě nejpotřebnější,“ doplnila ředitelka školy.

I když rodiče do této třídy budou své ratolesti zapisovat až 24. a 25. března, tak už v těchto dnech se řada lidí o přípravné třídě na vedení školy informuje.

„Ano. Už se k nám chodí rodiče na tuto třídu ptát. Děti po absolvování přípravné třídy mohou nastoupit do základních škol v místě svého bydliště. Máme zkušenosti, že děti, které přípravnou třídu navštěvují, jsou pak na vstup do školy dobře připravené,“ dodala zástupkyně ředitelky Jitka Šulistová.

Školka stačí

Některým rodičům ale projekt nic zvláštního naopak tolik neříká.

„Podle mě je to v podstatě zbytečné, vždyť ve školce se už také děti připravují na školu. A hlavně dítě před příchodem do školy by nemělo tolik umět a znát, pak dítě škola nebaví. Naše holka proto půjde za rok do školky, to jí stačí,“ myslí si o přípravné třídě otec dvouleté Terezky Marek Šánovec.

Autor: Petr Lundák

8.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Výstavba kanalizace uzavře silnici

Ilustrační foto.

Bezdomovci se museli stěhovat

Muž si ustlal u kolejí, měl velké štěstí

Jindřichův Hradec - Alkohol zřejmě sehrál velkou roli v sobotu večer, když muž usnul u kolejí a zřejmě ho zachytil vlak. Vyvázl se zraněním hlavy.

AKTUALIZOVÁNO

U Semic se stala nehoda. Řidič a dva malí synové jsou vážně zraněni

Písek - V neděli před 14. hodinou se stala na silnici I/20 na trase Písek - ČB nedaleko Semic vážná dopravní nehoda. Čelně se střetla dvě osobní auta - Škoda Octavia a Škoda Felicie. Během nehody došlo ke třem vážným a jednomu lehkému zranění. Na místě zasahoval vrtulník. 

Svědci mohou policii pomoci

České Budějovice - Dopravní policisté ze Skupiny dopravních nehod v Českých Budějovicích prosí případné svědky dopravní nehody o pomoc. K incidentu došlo v rozmezí od 10. října od 17 hodin do 11. října do 8 hodin v Netolické ulici před domem č. p. 1180 v Českých Budějovicích. Dosud neznámý řidič vozidlem nespecifikované značky poškodil zaparkovaný vůz tovární značky Ford Focus šedé barvy. Z místa nehody ujel. Informace můžete policii sdělit na telefonním čísle 158.

Policie vyzývá řidiče nákladního vozidla a svědky o pomoc

Dasný - Policisté z Dopravního inspektorátu policie České republiky v Českých Budějovicích prosí veřejnost o pomoc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení