Příručka s názvem Praktický rádce pro hospodaření šetrné k přírodě a krajině je určena pro zemědělce z jižních Čech a poskytuje aktuální informace o dotacích, předpisech a povinnostech zemědělců o šetrném hospodaření a také zemědělských „zlepšovácích.“


„Doufali jsme, že o publikaci zemědělci projeví zájem, ale takovou intenzitu jsme nečekali,“ pochvaluje si ředitel Daphne ČR Martin Střelec. Podle něj si totiž publikaci objednávají zemědělci i instituce z celé České republiky. „Jedná se doslova o celorepublikový zájem. Obdrželi jsme objednávky například z Kopřivnice, Brna, Dačic, Klatov nebo Mostu, “ dodal.


Příručka radí zemědělcům v aktuálních otázkách, které je trápí. Vznikla totiž na základě průzkumu, který v jižních Čechách organizace Daphne ČR prováděla. „U zemědělců jsou nejžhavější dotační témata,“ řekl odborný pracovník Daphne ČR Pavel Němec. Dalšími z témat příručky jsou například evropské normy, agroturistika či ekologické zemědělství.


Publikace má formu pevných desek s vloženými listy, což umožňuje snadnou, rychlou a levnou aktualizaci jednotlivých témat podle toho, jak se informace mění. Organizace Daphne ČR hodlá příručku každé tři měsíce doplňovat o nová témata.