Hodně změněný pohled nyní nabízí českobudějovická Pražské třída poblíž křižovatky s Pekárenskou ulicí. Magistrát zde nechává odstranit plechové konstrukce, které kryly několik set metrů dlouhý úsek chodníku podél Pražské třídy. Konstrukce byly ve špatném stavu a jejich rekonstrukce by podle radnice mohla vyjít na částku necelých dvacet milionů korun, možná i více.

V současnosti už jsou odstraněny konstrukce mezi Poliklinikou Pražská a vjezdem do obchodního domu Terno. Nyní práce pokračují v úseku mezi vjezdem do Terna (někdejší Družba) a objektem Policie ČR.

Provozoven na chodníku se bourání netýká.

Od středy 22. července byla dočasně na dva týdny zrušena zastávka u Družby z důvodu odstraňování přístřešků na Pražské třídě. Cestující mohou využít další zastávky na Mariánském náměstí nebo U Trojice.

„Všem se omlouváme, ale snahou města je čas demolice zkrátit na minimum. Po odstranění konstrukce bude zastávka osazena novým mobiliářem včetně zastávkového přístřešku,“ uvedl náměstek primátora Viktor Lavička.

Vjezd na parkoviště u Terna zůstává zachován.

Odstraňování přístřešků na Pražské třídě začalo 9. července 2020. Prostor má být provizorně upraven a kvůli jeho dlouhodobějšímu řešení radnice oslovila několik architektonických ateliérů.