„Ze všech životopisů bude vybráno maximálně deset nejlepších kandidátů,“ nastínila nejbližší postup Markéta Ježková, tisková mluvčí ministerstva. Finalisty pak bude hodnotit komise, jejímž členem bude i bývalý ředitel Budvaru Jiří Boček. „Byl jsem osloven ministerstvem zemědělství, abych se stal členem komise, která bude vybírat nového ředitele. Nabídku jsem přijal. Pochopitelně bych byl rád, kdyby někdo pokračoval v tom, co jsme doposud udělali. Preferuji odborníka a srdcaře,“ řekl v on-line rozhovoru pro Deník ohledně svého nástupce Jiří Boček.

Jiří Boček, dlouholetý šéf podniku a respektovaný manažer a odborník, byl nedávno za své zásluhy o rozvoj pivovaru a pivovarnictví oceněn i státním vyznamenáním.

Zájemci o post ředitele pivovaru se mohou do výběrového řízení hlásit do 8. února. Ze všech přihlášených by mělo být v období šesti týdnů vybráno maximálně deset nejlepších uchazečů.

„Vybraní kandidáti budou pozváni před komisi na pohovor. Komise pak doporučí jedno až tři jména panu ministrovi, který bude mít poslední slovo a vybere ředitele,“ uvedla pro Deník k postupu výběrového řízení tisková mluvčí ministerstva zemědělství Markéta Ježková
Mluvčí ministerstva zemědělství předpokládá, že nový ředitel bude vybrán hned napoprvé a nebude nutné další výběrové řízení vypisovat. Komise, která bude hodnotit finalisty, se podle Markéty Ježkové teprve sestavuje. Už teď je ale jisté, že uchazeči o vedení známého pivovaru, kteří postoupí až k pohovoru před komisí, budou muset předkládat plán rozvoje podniku.

Ministerstvo neočekává, že by v souvislosti s nástupem nového ředitele měnilo dosavadní systém vedení podniku a vztahu s ministerstvem. „Oproti současnému stavu nenastane žádná změna. Ministr jmenuje ředitele, ten sestaví management a řídí podnik. Kontrolní roli vykonává dozorčí rada,“ uvedla Markéta Ježková.