Jedná se v pořadí už o druhou dražbu svého druhu. V té první se během krátkého času vydražila všechna vozidla. Nabízené autovraky jsou uzamčené, bez klíčů a dokladů. Pokud se některý nevydraží, bude předán k ekologické likvidaci.

První dražba autovraků odtažených z ulic se uskutečnila v Českých Budějovicích 29. května 2023. Vozidla byla k mání za částky od 1200 korun do 11 000, většina měla vyvolávací cenu do 3000 korun. Celkem za ně město utržilo přes 70 000 korun. Dosud se pravidelně v Budějovicích konaly jen dražby jízdních kol, která byla nalezena na území města a nebylo možné u nich zjistit majitele nebo byla zajištěna městskou policií jako kradená, ale také se nepodařilo zjistit majitele.

Dražba autovraků odtažených z ulic bude 29. května v Budějovicích.
Audi, BMW nebo forda můžete mít za pár korun. Akorát klíče k nim nedostanete

Tentokrát budou v dražbě ke koupi škodovky Favorit, Felicie, Fabie i Octavie i další značky.

„A ještě důležité upozornění pro zájemce. Podmínkou dražby je platba v hotovosti hned na místě, neprodlený odvoz vozidla, který může za úplatu pomocí vleku zajistit dopravní podnik a přepis na evidenci motorových vozidel do 10 dnů na vlastní náklady,“ upozorňuje dražitele vedoucí odboru správa veřejných statků Tomáš Kubeš. Náměstek primátorky Michal Šebek k tomu dodává: „Nejvíc by mě potěšilo a myslím, že nejenom mě, kdyby naši spoluobčané takto lhostejně nepřistupovali k veřejnému prostoru a své bývalé miláčky bez odpovědnosti neodkládali a nechávali je řádně zlikvidovat.“