V odlehlé krajině Vyšebrodska leží pozemek, zapsaný jako stavební parcela, na který je velmi obtížné vůbec přijet. Má výměru 42 metrů čtverečních a nejsou na něm zavedené žádné inženýrské sítě. Nachází se na něm zbytky zdi bývalé stodoly. I přes to všechno se o něj v aukci pořádané českobudějovickým ÚZSVM strhla vskutku nevídaná bitva.

Budějovický ÚZSVM uvedl, že aktivně o pozemek soutěžilo 11 zájemců.

„Aukce měla předem naplánovaný čas konce na 10:00. Z důvodu neustálého přihazování v posledních minutách byl konec prodlužován až do 13:43, tedy téměř o čtyři hodiny. Teprve po 182. příhozu byl znám vítěz. Soutěživostí účastníků vzrostla cena pozemku ze 30 tisíc na 234 500 korun,“ uvádí ÚZSVM.

Nuda pláž. Ilustrační foto.
Tady vás nahaté uvítají. Pláže, kam mohou nudisté, máme i na jihu Čech

V místě byla dříve německá osada, jejíž český název je Hradový. Místo bylo ve středověku nejspíše strážným bodem. V roce 1946 odsud bylo odsunuto 15 německých obyvatel a část domů byla osídlena rumunským i reemigranty. Ti však domy i hospodářství buď sami opustili, nebo museli odejít v rámci kolektivizace. Poslední dům zde stál do roku 1987, kdy byl zbořen a dřívější osada byla zanechána přírodě. Dnes není vůbec poznat, že tu nějaké domy stály, právě až na zbytky kamenných zdí malé stodoly. Tu v 70. letech 20. století opravilo myslivecké sdružení a až do zřícení střechy ji využívalo jako seník k ukládání sena pro zvěř. Zdroj: ÚZSVM

Napínavá aukce pozemku, ve které se přihazovalo celkem 182x, navýšila jeho cenu o neuvěřitelných 681 procent.Napínavá aukce pozemku, ve které se přihazovalo celkem 182x, navýšila jeho cenu o neuvěřitelných 681 procent.Zdroj: ÚZSVM

„Každá aukce má předem stanovený čas začátku a také konce. Pokud někdo z účastníků aukce učiní příhoz v posledních dvou minutách před časem ukončením aukce, tento čas se posouvá o dvě minuty od okamžiku učinění tohoto podání. Je-li v této lhůtě učiněno další platné podání, posouvá se čas ukončení aukce o další dvě minuty, počítané opět od tohoto posledního podání. Všichni účastníci aukce jsou o příhozu informováni e-mailem,“ doplnil na svém webu budějovický ÚZSVM.