Jak informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů, soutěž, složená ze čtyř disciplín požárního sportu, se konala nejprve na stanici profesionálních hasičů ve Strakonicích. "Zde se uskutečnila první disciplína – výstup na věž a pak se pokračovalo na městském stadionu," popsala.

Soutěžící všech sedmi územních odborů HZS Jihočeského kraje nejprve absolvovali disciplínu výstup do 4. podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku. "Tato soutěž se konala dvoukolově, sportovcům se do celkových výsledků jednotlivců i družstev započítával lepší z dosažených časů," zmínila.

Vedro v Jihočeském kraji. Ilustrační foto.
Extrémní teploty dorazí i na jih Čech. Máme deset rad, jak přežít vedro

Poté soutěž pokračovala přímo na atletickém oválu v dalších třech disciplínách: běhu na 100 metrů s překážkami, ve štafetě 4 krát 100 metrů s překážkami a královské disciplíně – požárním útoku. "I u těchto tří disciplín měli jednotlivci a následně i celá družstva také dva startovní pokusy," upřesnila Matějů.

Každý ze sedmi územních odborů HZS Jihočeského kraje vytvořil své reprezentační družstvo. Ve „věži“ a „na stovce“ byli hodnoceni jak jednotlivci, tak se jejich výsledek započítával do celkového hodnocení družstev. Součet výsledků ve všech disciplínách pak rozhodnul o celkovém vítězi.

A jak to dopadlo?

Jednotlivci:
1. místo: běh 100 m s překážkami: Ivan Pěnča, územní odbor Strakonice - čas 17,48 s
1. místo: výstup na cvičnou věž: Ivan Pěnča, územní odbor Strakonice - čas 15,87 s
1. místo: dvojboj: Ivan Pěnča, územní odbor Strakonice – součet časů z běhu na 100 m a věže 33,35 s

Družstva:
1. místo: štafeta 4 x 100 metrů s překážkami (v družstvu 4 závodníci): územní odbor České Budějovice, čas 59,72 s
1. místo: útok (v družstvu 7 závodníků): územní odbor Jindřichův Hradec, čas 21,82 s

Celkově družstva:
1. místo územní odbor Jindřichův Hradec
2. místo územní odbor České Budějovice
3. místo územní odbor Strakonice