Budějovičtí otužilci od Malše podle předsedkyně spolku Petry Mahrové založili vlastní oddíl v roce 2021 a hned v první zimní sezóně dosáhli v Českém poháru zimního plavání významných úspěchů.

Jako oddíl se umístili na celkovém sedmém místě a nezapadli ani individuální výkony. V kategorii žen 60–69 let se na celkovém 3. místě umístila Libuše Švrčková a opravdovou třešničkou na dortu bylo celkové 1. místo Markéty Čápové ve výborně obsazené kategorii žen 40-49 let.

V cíli
Otužilci Promrzlé pyjavice se poprvé účastnili poháru v zimním plavání

Zimní plavání ve slovinském Bledu má dlouholetou tradici. Letos se mistrovství účastnilo 198 klubů z jednatřiceti zemí světa. V celkovém pořadí mezi oddíly dosáhli Budějovičtí na 18. příčku. "Pyjavice ve složení Markéta Čápová, Libuše Švrčková, Lucie Hanáčková Bicková, Jitka Hlaváčová, Miloslav Čáp, Martin Hanáček, Milan Hlaváč a Dalimil Marek si připsaly celkem 19 startů," informovala předsedkyně Mahrová.

Pokračovala, že královskou tratí zimního plavání je trasa na 1000 metrů, kde hned první den uspěla Libuše Švrčková a vybojovala pro Budějovice stříbrnou medaili v kategorii žen 65 – 69 let.

Markéta Čápová si připsala stříbrný hattrick na tratích 100 m prsa, 200 m prsa a 450 m volný způsob v kategorii žen 45-49 let.

V cíli
Otužilci Promrzlé pyjavice se poprvé účastnili poháru v zimním plavání

Švrčková přidala bronzové medaile na tratích 450 m volný způsob, 200 m prsa, 200 m volný způsob a další stříbro na 100 m prsa.

Poslední bronzovou medaili získala Hanáčková Bicková na trati 100 m prsa v kategorii žen 50-55 let.

"Další členové výpravy se v obrovské konkurenci rozhodně neztratili a získali další umístění v první desítce, Hanáčková Bicková a Čáp skončili těsně pod stupni vítězů na 4. místech," doplnila Petra Mahrová.

Promrzlé pyjavice budou pořádat v rámci seriálu Českého poháru v zimním plavání divácky atraktivní plavecký závod „Na soutoku Malše a Vltavy“ v srdci Českých Budějovic, a to v sobotu 25. března od 10 do 15 hodin.