Potřební páníčkové a paničky tam dostanou krmení pro své miláčky a pokud možno i další podporu. Farář Franz Zeiger, který už deset let pravidelně žehná čtvernožcům, chce lidi v nouzi ochránit před nutností zbavovat se svých svěřenců. „Zvířata jsou často jedinou sociální vazbou, která především starším a většinou osaměle žijícím lidem zůstává,“ uvádí Zeiger v lineckém deníku OÖN. Ten pak dodává, že „prostřený stůl“ není proto službou jen zvířatům, ale také lidem. Vysvětluje, že finanční tíseň často pro ně znamená, že musí svého němého přítele předávat do útulku.

Do budoucna má být vydávání krmení pro potřebné majitele zvířat organizováno každé úterní odpoledne. Na faře budou spolupracovníci zájemcům vysvětlovat, jak se zvířaty zacházet. Pro „prostřený stůl“ získala fara deset dobrovolníků. Ve skladech už má na 2000 kg potravy pro psy a kočky a shromážděné příspěvky firem a soukromníků mají potřebným posloužit také k pokrytí často vysokých nákladů na veterinární péči.

Veteráni na Grossglockner

Alois Bauer z dolnobavorského Kapfhamu se stal se svým Hanomagem z roku 1959 o třiceti pěti koňských silách vítězem své kategorie na devátém mistrovství světa traktorů – veteránů v rakouském Grossglockneru. Na místo startu cestovali bavorští účastníci po ose na vzdálenost 222 kilometrů. Zvládli to ve třech etapách.

Mistrovství absolvovalo 571 veteránů, mimo jiné i z Německa, Slovinska, Belgie, Švýcarska, Itálie či Maďarska. Byli rozděleni do pěti kategorií podle roku výroby strojů. Ve skupině 1939 až 1944 se sešlo pořád ještě 19 vozidel, v kategorii Aloise Bauera (1959 – 1964) 166 startujících. Pravidlo říkalo, že titul nezíská nejrychlejší traktor, ale ten, který se přiblíží nejvíce stanovené průměrné rychlosti. Pro Bauera platilo, že musí jet 12,13 kilometru za hodinu. Čas se měřil po letmém startu na zhruba 11 km dlouhé trase s převýšením 750 metrů.

„Jen tak podle pocitu jsem nastavil ruční plyn a pak jsem nechal můj Hanomag zkrátka běžet,“ vypráví Bauer v pasovském deníku PNP. Stanovený limit jen těsně minul, ale žádný ze 165 dalších konkurentů nebyl lepší a tak se stal mistrem světa.