Podle Hany Šťastné, ředitelky Regionální agrární komory Jihočeského kraje, se při akcích dá do pohybu minimálně osm kolon vozidel zemědělské techniky, které by celkem mělo být na 300 vozidel. Konat se budou i dvě shromáždění.

Kolem 150 vozidel zemědělské techniky vyrazí v několika kolonách ke hraničnímu přechodu Strážný. Na Jindřichohradecku se chystají tři protestní jízdy. Ve středu 20. března se mezi 10. a 14. h bude protestovat i na  Českobudějovicku. „Až stovka traktorů z Budějovicka a Krumlovska se před desátou hodinou shromáždí před hlavní branou výstaviště,“ uvedla Hana Šťastná. Demonstrační jízdy se budou konat i na Táborsku.

Stavba nové protihlukové stěny podél výpadovky na Písek v Českém Vrbném.
Uzavírky na Budějovicku, výpadovku na Písek zužuje stavba protihlukové stěny

Cíl akce je stejný jako při minulých protestech. „Upozornit na dlouho neřešené problémy pěstitelů a chovatelů a prohlubující se krizi v agrárním sektoru nejen na evropské, ale i na národní úrovni,“ doplnila Hana Šťastná s tím, že protest se koná symbolicky den před summitem premiérů EU. Půjde o celostátní událost a v tentýž den budou protestovat také zemědělci z dalších států Evropy.

Ředitelka jihočeské agrární komory dodala, že cílem zemědělců není komplikovat život spoluobčanům, ale upozornit na nesouhlas jihočeských zemědělců s vývojem zemědělské politiky EU i ČR.