„Do betonové základnové konstrukce budou přikotveny sloupky a mezi ně budou vkládána hliníková hradidla," popsala chystané cvičení tisková mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová a připojila, že akce začne zítra v 8 hodin.

Welzlová v této souvislosti upozornila na to, že všichni řidiči, kteří se o nadcházejícím víkendu chystají projíždět Plzeňskou ulicí nebo po Jiráskově nábřeží, musejí počítat 
s dopravními omezeními a přechodnými uzavírkami. Platí to podle Welzlové i pro uživatele cyklistické stezky na pravém břehu Vltavy v úseku mezi Dlouhým mostem a Voříškovým dvorem. Pokud bude stěna v sobotu i demontována, uzavírky skončí a do neděle se prodlužovat nebudou. Organizátoři cvičení si ale pro akci vyhradili nejen zítřek, nýbrž i neděli, protože hliníková stěna se bude stavět poprvé. Její celková délka by měla být zhruba 1,5 kilometru. Hlavním smyslem stavby hráze je proškolení pracovníků radnice, kteří by zasahovali v případě reálné povodně a hráz skutečně stavěli. Investorem je Povodí Vltavy.