Vypnuté semafory a živě gestikulující policista s píšťalkou v puse uprostřed někdy trochu rozpačitého a nervózního mumraje aut. Celostátní kolo „Regulovčík roku“ otestovalo dovednosti policistů i trpělivost českobudějovických řidičů. „Křižovatka je to náročná kvůli provozu, ale není těžká,“ řekl Milan Robovský z Mostu po svém soutěžním výkonu. „Je potřeba být důrazný, dávat jasné pokyny a chvilku počkat, než si to řidiči uvědomí. Můj styl je takový, že více pískám a méně gestikuluji,“ dodal dopravní policista.

Kromě řízení křižovatky čekaly policisty ještě dvě disciplíny, jedna prověřila jejich znalosti zákonů a vnitřních předpisů a při další předvedli svou řidičskou přesnost. Jedinou ženou závodu byla Daniela Mauerová z Pardubického kraje: „Na jízdu jsou chlapi lepší. Mně zase jde dobře řízení křižovatky. Řidiči jsou na mě milejší,“ řekla.

Absolutním vítězem X. ročníku, který získal putovní zlatou regulku, se stal zástupce Dopravního inspektorátu Litoměřice David RUBEŠ. "Jediná žena závodu Daniela Mauerová se umístila na 19. místě, ale v rámci hodnocení jednotlivých skupin se s kolegou z Králevohradeckého kraje dělila o pomyslné první místo v řízení křižovatky – doslovně si dokázala získat respekt a kázeň řidičů," řekl policejní tiskový mluvčí Milan Bajcura.