Jak nápad vznikl, přiblížil sládek pivovaru v Čížové Martin Hrubeš. „Věděli jsme, že něco podobného udělali jednou nebo dvakrát ve světě, a nenašli jsme jediný důvod, proč to nevyzkoušet i u nás. Výsledek předčil naše očekávání. Pivo z recyklované a následně upravené vody od toho klasického prostě nepoznáte,“ uvedl sládek.

Spokojený je také vlastník a zakladatel pivovaru Olaf Koerner. „Opět se nám potvrdilo, že i v tak klasickém oboru, jakým je pivovarnictví, najde uplatnění neuvěřitelné množství nápadů a inovací,“ zmínil Olaf Koerner.

Vyčištěná voda z čistírny odpadních vod v Praze byla po odebrání upravena sofistikovanou kombinací membránových technologií, zakončených reverzní osmózou a úpravou na aktivním uhlí v mobilní kontejnerové jednotce úpravy vody společnosti Memsep ze skupiny Veolia. Společnost s technologií zkušenosti má. „Řada velkých pivovarnických skupin, se kterými spolupracujeme, již dávno k úpravě vody využívá membránové technologie a snaží se maximálně standardizovat kvalitu vzniklého piva nezávisle na zdroji využívané vody,“ shrnul obchodní ředitel skupiny Veolia Ondřej Beneš. „Nápad na využití odpadní vody je skvělý. Pomůže nám jasně demonstrovat technologickou vyspělost českého vodárenství, prezentovat principy oběhového hospodářství v praxi a odstranit často pouze mentální bariéry v používání recyklovaných produktů, se kterými se ale setkáváme každý den,“ dodal Ondřej Beneš.

V pivovaru v Čížové vzniklo celkem patnáct hektolitrů světlého spodně kvašeného nefiltrovaného a nepasterizovaného ležáku, který nese název ERKO.