Rodiče mu dali jméno Adam. "Vážil 2680 gramů a je pravda, že jsme s manželem chtěli, aby přišel na svět letos. Lépe se ta čísla pamatují. Ale ne za každou cenu," řekla 1. ledna ráno maminka Aneta Pechová.

Na malého Adama čeká doma s tatínkem Ladislavem šestiletá Anetka. "Ještě s manželem vymyslíme, jaký dárek Adam dostane. Přece jen je to první miminko letošního roku na jihu," usmívá se maminka Aneta.

Miminko je zdravé a má se čile k světu. "Rodičům gratulujeme a přejeme vše nejlepší,“ uvedl předseda představenstva nemocnice Tomáš Fiala.A co čeká malého Adama v nejbližší době? "Ve čtvrtek nebo v pátek návštěva z Krajského úřadu Jihočeského kraje," prozradila maminka Aneta.

Ilustrační foto.
Silvestrovské oslavy na jihu Čech přinesly nejenom veselí, ale i vážné úrazy

Druhé miminko se narodilo v 1,54 minut v Nemocnici České Budějovice, a.s. "Chlapeček Alexandr vážil 3540 g a jsou s maminkou již v pořádku na oddělení šestinedělí“, doplňuje tisková mluvčí nemocnice Iva Nováková.

Třetím jihočeským miminkem je chlapeček Sebastian, který se narodil osm minut po půl páté ráno v jindřichohradecké nemocnici.

Malého Adama a jeho matku navštívili 1. ledna odpoledne ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a strakonický starosta Břetislav Hrdlička.
VIDEO: Ministr zdravotnictví navštívil svého jmenovce Adama