Se svým historickým kočárkem se přijela pochlubit i Hana Popelková. "O akci mi říkaly kamarádky u kávy. Kočárek jsem teprve včera sundala z půdy, myslím, že jsou to tak padesátá léta, jezdila v něm ještě moje sestra. Nejdřív jsem ho ale trochu ometla, omyla a musela jsem ho i slepit vteřinovým lepidlem," vyprávěla o přípravách paní Hana, kterou prý nápad okamžitě zaujal. O zpestření akce se postaral jeden z místních obyvatel, který se sám převlékl za mimino a nechal se v jednom z kočárků přivézt.

Sběratelka, která akci uspořádala, má doma celkem třináct kočárků. Ze své sbírky jich přivezla ukázat desítku. "Závist je špatná vlastnost, ale už jako malá holčička jsem záviděla maminkám okénkové kočárky a když jsem pak čekala dítě, tak okénkový kočárek už nebyl moderní," popsala počátky své záliby v kočárcích organizátorka akce Marie Kubatová. Uspořádat podobnou akci byl její sen. "Facebook je plný srazů v různých koutech republiky, například Plzeň nebo Mimoň, což je pro mě nedostupné. Tak jsem si v létě řekla, že si takový sraz udělám doma. Proto jsem oslovila starostu a všem se nápad líbil," vysvětlila Marie Kubatová, kterou účast na prvním ročníku akce nadchla a rozhodně tak nezůstane jen u něj.

Srazu se nakonec účastnilo 26 kočárků s doprovodem. Ženy se poté vydaly na okružní jízdu kolem náměstí a nechybělo ani závěrečné focení.