Setkání se uskutečnilo v českobudějovickém Posádkovém klubu v Žižkově ulici v objektu kasáren naproti Mercury Centra.

„Na setkání s námi přišel také českobudějovický primátor Juraj Thoma,“ pochvaloval si v úterý šéf českobudějovické pobočky PTP – VTNP Václav Šulista s tím, že mu za jeho akvitity a zájem předali pétépácký řád.

„Všem účastníkům jsme představili návrh desky na paměť jihočeských pétépáků, kterou odhalíme příští rok k šedesátému výročí vzniku PTP zde na budově v Žižkově ulici,“ pokračuje Václav Šulista.

Návštěvy škol

„Na to, abychom mohli desku vytvořit, teď organizujeme finanční sbírku. Pojali jsme to jako akci pétépáci sobě, ale kdo chce, může na desku samozřejmě také přispět,“ usmívá se Václav Šulista.

„Každé pondělí od osmi do jedenácti dopoledne jsme v budově vojenského velitelství v ulici Žižkova 37, kam lidé mohou případně finanční příspěvky na výrobu pamětní desky přinést.“

Členové se shodli na tom, že boj proti komunistům neustává ani dvacet let po sametové revoluci. „Podepisujeme na internetu petici, nazvanou Na komunisty si zvykat nechceme,“ pokračuje dále Šulista.

„Pořádáme besedy a chodíme do škol, kde dětem vyprávíme o zločinech komunistického režimu a o tom, jak jejich praktiky poznamenaly náš život.“

V současné době má okresní pobočka PTP 154 členů. Patří mezi ně lidé, kteří za své názory a původ strávili měsíce a roky na nucených pracech.