Obvyklou radost z pohybu i dopravní komplikace přinesl půlmaraton, který se konal v Českých Budějovicích 23. října 2021. Běžcům nabídl hned několik tratí, které začínaly už "dětskou" délkou rodinného běhu a končily dvacetikilometrovou dávkou pro zkušené sportovce.

Rozsáhlé uzavírky, které se týkaly prakticky celého historického centra, ale dosahovaly až na Rudolfovskou třídu, Nádražní ulici či Pražskou třídu, však také přinesly dopravní komplikace. Řada řidičů v den závodu teprve s překvapením zjistila, že některé bloky domů jsou uzavřené nebo mají jen omezenou možnost vjezdu. Uzavření hlavních tras třeba v ulici Na Sadech pak znamenalo, že se provoz přesunul třeba na levobřežní komunikaci, Strakonickou nebo Mánesovu. Kolona u diamantu v nájezdu na Strakonickou od jihu sahala na levobřežní komunikaci v době hlavního závodu, který startoval ve 13 hodin, až skoro k čerpací stanici. To nebývá zvykem ani v pracovních dnech.

Ve spolupráci s pořadateli závodu byly nasazeny kvůli řízení dopravy a dohledu nad veřejným pořádkem i příslušníci Policie ČR nebo strážníci městské policie. "V průběhu samotného závodu obsadí strážníci městské policie spolu s hlídkami Policie ČR uzavírky na celé trase a zaměří se na zajištění veřejného pořádku," uvedla už před akcí Věra Školková, tisková mluvčí městské policie České Budějovice. Naštěstí ale žádné větší problémy nebylo nutné řešit. "Bezpečnostní opatření byla ukončena v 17 hodin," uvedl pro Deník jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura a dodal, že nebylo nutné řešit v souvislosti se závodem žádné narušení veřejného pořádku, policii nebyla hlášena ani žádná dopravní nehoda ve spojení s půlmaratonem. Zdravotnický dozor zajišťovali školení dobrovolníci a Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje.

Víkendová bezpečnostní opatření ale pro policii sobotou nekončí. Fotbalový zápas SK Dynamo versus SK Slavie, který začíná v neděli v 16 hodin, byl totiž vyhodnocen jako rizikový a bude s ním spojeno větší nasazení policistů v ulicích a také případná aktuální menší dopravní omezení v trase od vlakového nádraží směrem k fotbalovému stadionu a v jeho okolí. Bezpečnostní opatření může policie zahájit už po poledni.