V té době už ve městě byl znám termín Broukárna, protože firma Jaroslava Brouka a Josefa Babky sídlila od roku 1928 v domě U Smetanů. Jak je patrné z informačního panelu byly Č. Budějovice stran obchodních domů B+B mezi velkoměsty jako Praha, Brno, Moravská Ostrava, Plzeň, Bratislava a Liberec.
Když mladí pánové B+B chodili do obchodní školy (to již byli vyučeni), byli za sebou v abecedním pořádku Babka, a Brouk, ale jeden profesor to vtipně přehazoval na Brouk a Babka, že je to lepší, že to má rytmiku a dobře se vyslovuje. Pánové to později v roce 1919 použili, když zakládali veřejnou obchodní společnost B+B. V roce 1927 byla prosperující společnost přeměněna na akciovou společnost.


Na snímku jede právě Divadelní ulicí tramvaj. Jsou na ní reklamy, např. Káva Meinl, ale ne jako dneska i přes okna. V Široké parkuje dostavník, ale koně u něho nejsou. Informační tabule oznamuje: „Pracujeme pro Vás. Zde bude nový největší obchodní dům jižních Čech. Budete v něm ještě lépe a pohodlněji nakupovat. Obchodní domy Brouk + Babka“. Firma asi myslela ve srovnání s provozem U Smetanů, kde měl Bohumil Smetana také svůj obchodní dům konfekcí LI-DO.


V domě na snímku vlevo, naproti Broukárně, měla továrna Hardtmuth prodejnu porcelánu a svých výrobků. Později zde byla firma Elektro Horský, za socialismu krejčovství a opravy bot a punčoch. V roce 1935 byl v místech, kde téhož roku vyrostla Broukárna, zbořen obchodní dům GLOGAU. Původně to byl obchod Friederich Glogau – galanterní, krátké a hračkářské zboží. Postupně se zvětšil až na obchodní dům. To byl také známý obchod. Prodávalo se tam jojo, první ve městě, což byl sortiment něco mezi rubikovou kostkou a céčky. Podle reklamy „Obchodní dům M. Glogau, největší prodejna českého jihu. Galanterní a kožené zboží, hračky, domácí a kuchyňské náčiní, módní a pletené zboží ve velkém i malém. Denně docházejí novinky“. Co bylo na tom podstatné je, že dům GLOGAU měl podloubí. Podloubí měly i další domy po této straně Divadelní směrem k mostu.


Broukárna byla postavena podle projektu Karla Chochioly. Byl a je to vysoký dům, ale zase tak vysoký není, protože naproti bývalá Zemská banka je také vysoká. Zaujal vodorovnou střechou a funkcionalistickým pojetím. Zmizelo ovšem to pravé budějovické – podloubí. Po roce 1945 vedl Broukárny Jaroslav Brouk mladší, ale v roce 1949 byla firma B+B znárodněna. Roku 1951 byla Broukárna přejmenována na Vltavan.


Na štítu vedlejšího domu se instaloval nápis VLTAVAN šetří Váš čas. Zajímavé je, že hospodářští pracovníci Vltavanu termín Vltavan používali. Ještě po letech vzpomínali - když dělali v účtárně Vltavanu. V roce 1958 byl z Broukárny vyčleněn sortiment potraviny-cukrovinky. Zrovna cukrovinky v přízemí vpravo byly oblíbené. Mejdlíčka za 20 hal. jedno, za 1 Kč celá tabulka, průsvitné světle modré fialky, atlasky naplněné čokoládou, pestré špalíky, sladké angrešty, alaburky, cukrové jahody, poněkud dražší italská směs apod. (Eskyma za 25 hal. byla v Mlíčňáku.)


V roce 1980 se přejmenoval Vltavan na Prior a pozměnil se i sortiment na Dětský dům. V roce 1983 byla Broukárna pro špatný technický stav uzavřena. Majitel Broukárny Prior GŘ Bratislava chtěl v roce 1985 postavit nový obchodní dům na Okružní, ale nesehnal dodavatele. Broukárna se jen opravila na tři patra a slavnostně znovuotevřela dne 1. 6. 1989. Sdělovací prostředky si v té době již dovolily říci, že žádná sláva to nebyla. Po roce 1990 se vrátila firma B+B.