Jak je patrné ze snímku z roku 1984 neonové reklamy po celém arkýři a nad přízemím upozorňují i na rádia a elektrické spotřebiče. Prosperující obchod se rozšířil i do sousedního domu. V období 1. republiky sídlila v domě firma DUKAZS & REITLER, továrna na likéry, octovou tresť a vinný ocet, dovoz jamajského rumu, koňaku a slivovice. Vešlo se ještě hokynářství Jana a Marie Říhových. Po roce 1990 se dům do ulice a zadní dům upravily na hotel a restauraci FILIP. V prostorách po Elektře se usadily Trafika a obchod Family, který inzeruje, že vše prodává za nízké ceny.


Vlevo od Elektry je v roce 1984 nevýrazný patrový dům, kde právě bylo zrušeno hodinářství a zlatnictví (na domě jsou ještě stopy po neonu „Klenoty“) a poté byl dům zvýšen o patro a dole zařízena prostorná prodejna Poštovní novinové služby (PNS). Ve 20. letech 20. století byl v domě hodinář Bohumír Krejčí, řezník Karel Danner, truhlář Josef Kutschera a Eduard Zenker zde prodával papírové zboží. Ve 30. letech se udržel hodinář Krejčí, nově se objevil obuvník Karel Vazač a truhlář František Dvořák. Firmy se často měnily, za c. k. krejčí Jan Kříž, obuvník František Bezpalec a Alois Vácha, prodej hotové obuvi. Dnes Výběrový second hand Charivari.


V dalším domě vlevo, kterého je na snímku jen neopatrná část býval hostinec U srnečka nebo také U Novotných (hostinský Jan Novotný a Bohumír Novotný). V přízemí je dnes Centrum levného nákupu Stop. Skoro na každém domě v tomto bloku se oznamuje, že ceny v obchodě jsou buď levné, nebo nízké, anebo nejnižší. Dům vpravo od Elektry má nad průjezdem nápis „Krajská organizace pro film“. Měla sídlo ve dvorním traktu. Dříve se jmenovala „Krajský podnik pro film, koncerty a estrády“ (zkratka KPFKE). To by byla samostatná kapitola o historii KPFKE. (Podnik KPFKE se rozdělil na zmíněnou Krajskou organizaci pro film a na KOKEJSO, tj. Krajská organizace koncertů a estrád a Jihočeský symfonický orchestr.) Distribuce filmů pokračovala ještě krátce po roce 1990 agenturami v přízemí Letního kina. V období 1. republiky měl ve dvoře Václav Urban obchod dobytkem. Vpředu prodával Jindřich Späth starožitnosti. Sídlil také obuvník Václav Vačkář. Za c. k. měl v domě ještě pekařství Jan Pouzar. Dům však vypadal jinak, protože tento a další dům vpravo Kordinů byly zničeny bombardováním v roce 1945. Dnes je v domě pasáž DELTA, různé firmy, restaurace EBEN a vpředu prodejny módního textilu.


Na snímku vpravo by následoval dům č. 55 (staré č. 45), kde jsou dnes ve zcela novém objektu v přízemí oděvy. To byl do bombardování obchodní dům KORDINA, továrna na nábytek, stálá výstava, 50 vzor pokojů, nábytek železný, mosazný,, proutěný, ohýbaný, zahradní, koberce, záclony čalounictví. Českobudějovický Sokol I. měl v domě členy: Štěpán Kordina, továrník, Ludvík Gregora, továrník a Josef Kodat, továrník. Štěpán Kordina a spol. sídlili v secesním domě již před rokem 1906, kdy se zabývali také výrobou dětských vozíků. Tato strana Lannovky s vysokými secesními domy byla velkoměstským vstupem do města od nádraží. Na rohu Chelčického zůstal Pfeffermannův dům z roku 1909 s věží. Na rohu Štítného byl náletem značně poškozen Gellertův dům z roku 1900, ve kterém za německé okupace zrovna sídlilo gestapo. Do roku 1957 byly na místě zničených domů postaveny domy nové, celkem dobré, ale ve stylu 50. let 20. století.