Palác záložny osazený obloučkovým štítem a plastikami Merkura a Čechie byl nečekaně zbořen v roce 1934. Nová střízlivá budova byla záložnou až do roku 1948, kdy byla přejmenována na spořitelnu.


Část domu zcela vlevo je Försterův dům z 15. století. Průčelí je upraveno v 19. století, ale zachovalo se patro předsazené na krakorcích, přičemž políčka mezi krakorci jsou vyplněna klasickou gotickou kružbou. V podloubí je profilovaný gotický portál. Na konci 19. a v 1. polovině vlastnili dům Václav a Marie Försterovi, v roce 1930 Gabriela Försterová. Měli v podloubí obchod galanterním a krátkým zbožím. Hugo Šonka hodinářství, Terezie Holá hokynářství. Za socialismu byla v podloubí Kožená galanterie. V průjezdu opravna obuvi. V roce 1969 zde připravoval podnik Klenoty Dům starožitnictví, ale akce se neuskutečnila. Podnik Klenoty se později usadil U bílého anděla.


Dále vpravo je Koláčkův dům, také gotický z 15. století, upravený renesančně. V domě býval hostinec U zeleného věnce nebo také U Koláčků. Též vinárna, kterou vždy připomínal Karel Kakuška. Na průčelí i po úpravách zůstal štukový ovál, asi někdejší domovní znamení, ale není prokázané, že by znamením byl zelený věnec. Hostinskou byla Marie Pohlová. Koláčků měli dům již v 19. století. (Psali se různě, např. Kolaczek, nebo Marie Kolatschek und Kinder.) Josef Kolaczek měl zapsanou živnost prodej gumového zboží, Marie Kolaczková bandáže. V domě byla také známá firma Ferdinand Herrmann, papír, malířské a školní potřeby, pohlední umělecké lístky. Vystřídal se zde též obuvník, holič, krejčí, mechanická dílna a prodej jízdních kol. Po roce 1948 vzniknul v podloubí textilní obchod TEP. Potom Dětské prádlo a výbava pro kojence a než dům koupila spořitelna byl zde obchod LUXUS. V roce 1996 se objevil v podloubí provoz spořitelny s názvem Prodej valut bez poplatku.


Na rohu Kanovnické ulice stojí úzký dům Terezie Försterové s jednou arkádou loubí do náměstí. Je to gotický dům na gotické parcele přestavěný renesančně podle datování v omítce v letech 1565 až 1568. V roce 1895 byla majitelkou domu Terezie Försterová, v roce 1930 Gustav Förster. V 1. polovině 20. století bylo v podloubí oblíbené hračkářství U Försterů. Sortiment byl dobový – autíčka a vláčky na klíček, šlapací auto, stavebnice Matador, jojo, houpací koně apod. V traktu v Kanovnické bývalo papírnictví Josefa Slada, řeznictví Josefa Melechy a Václav Brož zde prodával drůbež. Ve 2. polovině 20. století byl v podloubí obchod drogerie - parfumerie, nověji s názvem Mona.


Druhý dům od Kanovnické je také goticko–renesanční a má jen jednu arkádu loubí. V 17. století má název U jezdce svatého Jiří. Ve 20. století je znám jako Páralův dům. Velkodrogerie Karla Párala již v roce 1906 oznamovala prodej drogistického zboží, fotopotřeb a lihovin. V roce 1912 přidala mýdlo toiletní, voňavky, pravé francouzské kartáčky na zuby, pudry, pasty a zvláště dobrou vodičku vlastní výroby proti lupům a padání vlasů. Drogerie Páralů (Karel Páral st., Karel Páral ml. a Dobroslav Páral) zde byla až do znárodnění po roce 1948. Potom se do podloubí rozšířila drogerie-parfumerie z vedlejšího domu. Páralů nazvali svou drogerii U červeného raka, ale v písemnostech se takové domovní znamení nevyskytuje.


Další dům má od 17. století název U červeného jelena. Ve 20. století Kadlecův dům. Jan Kadlec měl v podloubí pekařství a Kamila Kadlecová smíšené zboží.