Byl to první dům na západní straně pozdějšího Wilsonova náměstí na rohu vznikající ulice, která ještě neměla jméno, dnes U zimního stadionu. Prostor se nazýval neoficiálně Rotplatz. V roce 1915 obdržel název Kaiser Wilhelm - Platz (Náměstí císaře Viléma) a v roce 1919 Wilsonovo náměstí.
Roku 1900 byla opodál postavena romantická vila Lischoli pro hraběte Oliviera Lamezan – Salins a Mathildu Hardtmuthovou a tím se začala rýsovat nová ulice, které se budějovicky říkalo Duftgasse (šlo by přeložit jako Vonná ulice). Z jedné strany v zahradě vily Lischoli voněly kanadské jedle, z druhé strany ze Stegmannů zahrady borovice vejmutovky, smrky a řada oblíbených jasmínů.
V roce 1906 byla ulice nazvána Goetheovou a v roce 1946 Londýnskou. Termín Londýnská se politickým orgánům po roce 1948 hrubě nelíbil, pořád o něm jednali, až v roce 1963 vznikla ulice U zimního stadionu. Mezitím ze stejného důvodu byl zrušeno Wilsonovo náměstí.
Po zakladateli firmy Johannu Stegmannovi (1823 – 1905), převzali podnik Johann ml. a Josef Stegmannovi. V tom čase se zakládaly ve městě kvalitní zahrady, o které se pečovalo. (Např. sady, zahrada u Armáďáku. Byly oplocené a zamykaly se.)
Na zahradě promyšleného půdorysu byl nezbytný altán či besídka – Stegamannů, Lischoli, Okresní dům, Hardtmuthova vila, areál synagogy. Okresní dům měl zahradu se sedmibokým altánem a vodotryskem. Vedle společenské funkce zajišťovaly zahrady stálý přísun ovoce. Stegmannů zahrada a zahrada Okresního domu byly osázeny špičkovými odrůdami ovoce tak, aby od června do října pořád nějaké ovoce bylo. Od jahod, třesní, višní, rybízu, přes slívy, ringle, jablka, hrušky po švestky. Noblesní byla plantáž růží. Není doloženo větší pěstování zeleniny. V Okresním domě za ONV sice zeleninová zahrada byla, ale zeleninu si pěstoval správce pan Guthwirth pro sebe.
Stegmannů zahrada sahala až ke stavební čáře Wilsonova náměstí. Továrna Stegmann a Okresní dům byly od sebe odděleny. Ke stavebnímu spojení obou objektů došlo v roce 1951 za KNV. Tehdy také byly zrušeny v KNV obchody a odstraněny jejich secesní portály. Vznikl rozsáhlý areál KNV, kde probíhaly chodby podél Mozartovy ulice, Wilsonova náměstí a Londýnské ulice.
Stegmannů zahrada zůstala, jak byla, jen před altánem bylo vybudováno hřiště na volejbal. Ze slévárny barevných kovů se vytvořila závodní kuchyně a jídelna KNV. Přistavěly se klubovny.
Nejasné je, jestli již Stegmannů měli malé hospodářství, nebo vzniklo až za ONV a KNV. Mezi dvorem továrny a zahradou byl totiž chlívky a rejdiště. Za KNV v něm závodní jídelna ze zbytků krmila vepře. Ekonomicky to bylo výhodně, ale zřejmě z hygienických důvodů za šéfa kuchyně pana Krůčka, byl chov prasat na KNV zrušen. Vepřové hody na KNV nebyly asi politicky únosné
Na volejbalovém hřišti se hrály turnaje referátů KNV a trénoval zde oddíl Slovan. Hrál se velmi dobrý volejbal (Krčma, JUDr. Loužek, Bezpalec, Kolda, Toman, JUDr. Špička, Beníšek, Hamáček, Hájek aj.). Šatna byla v romantickém Stegmannů altánu. V prostředí jehličnanů a jasmínů. Vedle bývalé slévárny se zřídil bufet.
Pořád se mluvilo o přistavování KNV, až se na zrušené zahradě postavil objekt civilní obrany a v ulici U zimního stadionu nový trakt. Zazděn byl průjezd z Lidické na tovární dvůr, zbořena slévárna. V místech altánu a hřiště je dnes Dobrá jídelna.
Jan Schinko