Například místa, kde bude městská policie měřit, budou vybírat jejich státní kolegové a musí být označené dopravní značkou.

I tak jsou v krajské metropoli, v Týně nad Vltavou a v Trhových Svinech za rozhodnutí rádi.

„Českobudějovická městská policie se svým přenosným radarem měří rychlost pouze na místech jako jsou přechody, u škol a podobně. Město by však také rádo pořídilo i deset stacionárních automatických radarů, které by měla provozovat též městská policie. Seznam míst, kde tyto radary budou, jsme nikdy netajili, lidé o nich vědí a budou místy jezdit pomaleji. Označení cedulí „Měření rychlosti“ svůj účel také splní,“ uvedl primátor Českých Budějovic Juraj Thoma s tím, že ani jedno z omezení, městu nevadí.

V podobném duchu mluví i městský strážník Martin Macháček, který hlídá pořádek v Týně nad Vltavou.

„Je to jen dobře pro všechna města, které mají strážníky. Nové podmínky tedy problémem nebudou. My se chceme s radarem zaměřit spíše na přechody či na Žižkovu ulici. Tam je třicítka a děti tudy chodí do školy,“ podotkl Macháček s tím, že radnice v Týně bude o nákupu mobilního radaru pro strážníky teprve jednat.

„Vím o tom, že se chystají nějaké změny. Sice bude náročnější je splnit, ale myslím, že to bude jen dobře. My se se státní policií, když jde o městské záležitosti, vždy dohodneme, vždyť strážníci a státní policie sídlí ve stejné budově,“ přitakává starosta Trhových Svinů Radislav Bušek.