Vizi zesnulého architekta Jana Kaplického chce Jihočeská společnost přátel hudby uskutečnit ve Čtyřech Dvorech.
Pro Rejnoka se nyní vyřizuje územní rozhodnutí, předstupeň stavebního povolení. Jenže aby Rejnok územní rozhodnutí získal musí Jihočeská společnost přátel hudby (JSPH) doložit alespoň pronájem potřebných pozemků. Antonín Kazil, předseda JSPH očekává, že smlouvu o pronájmu pozemků s městem by mohl s radnicí podepsat v nejbližších týdnech.

Radnice však nechce pozemky pronajmout jen tak. Podle tiskové mluvčí magistrátu Jitky Welzlové se nyní připravují podklady pro smlouvu, která má předcházet budoucí nájemní smlouvě. „Na programu rady města by měl tento materiál být pravděpodobně v květnu," doplnila Jitka Welzlová. Radní se sice nebrání pronájmu pozemků, ale na druhou stranu chtějí od JSPH záruky, že skutečně má za sebou dostatečně silného investora. Antonín Kazil se zatím k identitě investora nevyjadřuje, opětovně ale konstatoval, že má ústní příslib seriózního partnera.


Po vydání územního rozhodnutí chce Antonín Kazil začít připravovat práce na projektu pro stavební povolení. „Rádi bychom, aby se už na nich podílel také investor," doplňuje Antonín Kazil a přiznává, že na projektové práce ještě nemá jeho tým shromážděné všechny potřebné prostředky. O stavební povolení by chtěl 
s hotovým projektem nového centra žádat ve druhé polovině příštího roku.