Zástupci společnosti sice na radě města o projektu se zástupci města hovořili, ale klíčovou otázku, kdo by měl zaplatit stavbu, která by měla stát na městských pozemcích, zatím nezodpověděli.

Do týdne však chce českobudějovická radnice znát závazný termín, kdy bude představen investor, který zaštítí stavbu Koncertního a kongresového centra Antonína Dvořáka. Radní to oznámili ve čtvrtek. Chtějí tak ukončit dohady o tom, jestli Jihočeská společnost přátel hudby skutečně má nebo nemá sponzora, potřebného pro uskutečnění stavby.

Zástupci Jihočeské společnosti přátel hudby hovořili s radními na jejich posledním zasedání. „Dozvěděli jsme se, že jednají s několika investory," zmínila náměstkyně primátora Ivana Popelová, ale naznačila, že město nemůže čekat na jméno investora donekonečna. Případná stavba se totiž dotýká městských pozemků a také chystané rekonstrukce kulturního domu Slavie. „Malá rekonstrukce Slavie na spolkový dům může stát desítky milionů korun. Velká se přiblíží čtyřem stům milionů," uvedl náměstek primátora Miroslav Joch. Dodal, že podle toho, zda ve městě skutečně vznikne nový prostor pro kulturní akce, by radnice rozhodovala také o rozsahu rekonstrukce Slavie.

Chystaná stavba Rejnoka se navíc dotýká i městských pozemků v areálu bývalých kasáren ve Čtyřech Dvorech. Zatím radnice potřebné pozemky už několik let blokuje. Radní ale nyní vyzvali zástupce Jihočeské společnosti přátel hudby, aby do týdne sdělili závazný termín, kdy představí investora. Bez jeho jména odmítli uzavřít smlouvu na pronájem potřebných pozemků.

Jihočeská společnost přátel hudby už sice má územní povolení pro stavbu, ale ještě nemá stavební povolení. Pro to nutně potřebuje mít pozemky zakoupené nebo alespoň pronajaté. I bez pozemků může dál připravovat projekt, ale radní se nechali slyšet, že pokud nebude v nejbližší době investor znám, město by přestalo pozemky pro výstavbu nového centra blokovat a mohlo by je využít k jiným účelům.

Částka, za kterou by se mohlo koncertní centrum realizovat, se odhaduje na dvě miliardy korun. Zastavěný prostor by měl mít rozlohu asi 1,5 hektaru.