Asi nejsnazší rozhodování měla rada ohledně petice, která se týkala objektu bývalého kina Mír v Suchém Vrbném.

Někteří obyvatelé čtvrti navrhli, aby radnice někdejší kino odkoupila, opravila a zřídila tam například klub seniorů, který v lokalitě chybí. „To, co by za kino teď zaplatili navíc, oproti prodejní ceně před lety, by mohli dát k úhradě těm, kteří kino před lety prodali,“ poznamenal k tomu jeden z obyvatel Suchého Vrbného Karel Havlíček.

Už předem tak senior reagoval na možnou námitku města, že koupit bývalé kino by bylo příliš nákladné. Objekt byl totiž v rámci privatizace prodán do soukromých rukou. Jenže nyní je nevyužívaný.

Podle místních obyvatel je mimo jiné problém v tom, že zde nachází útočiště i mládež, pokud hledá zákoutí, kde by nebyla příliš na očích. Před časem se objevila i snaha osadit kvůli tomu na suchovrbenské náměstí alespoň kameru, napojenou na centrální pult městské policie. Na radnici ale tento námět neuspěl a kamera, která měla v Českých Budějovicích přibýt, byla instalovaná v jiné části města.

Vrbenští moc neuspěli ani tentokrát. Radnice bývalé kino koupit nehodlá. „Petici nelze vyhovět,“ uvedl primátor Juraj Thoma a připojil, že majitel má s kinem jiné komerční úmysly. Pro seniory ale naznačil primátor možnou cestu v tom, že by se dalo uvažovat, zda pro společenské aktivity nevyužít jiné možné objekty.

Další petice, kterou rada města řešila, se zabývala dlouhodobými sousedskými spory v bytovce, kterou vlastní město v Třebotovicích, a narušováním veřejného pořádku v obci. „Rada města schválila návrh odpovědi,“ řekl Thoma a doplnil, že věc bude řešit správa domů, která se o městské byty stará.

Vyloučeno není ani možné vystěhování některých nájemníků, pokud se ukáže, že skutečně neužívají odpovídajícím způsobem městský majetek nebo zásadně narušují veřejný pořádek v obci. Správa domů nyní bude celou záležitost šetřit a výsledek jejího zkoumání by měl být znám v dubnu. Poslední bod se týkal příležitostných hudebních produkcí v areálu bývalého mlýna v Nemanicích na okraji Budějovic. Odpověď na petici se bude ještě dopracovávat, ale primátor Thoma uvedl, že pokud jsou zveřejněné pozvánky, není to už ryze soukromá akce a městská policie tak může být při kontrole aktivnější.