Přinejmenším podivná se zdá novým radním lhůta uvedená v objednávce teplárny na kotel, který má zpracovávat biomasu. Kvalifikační řízení vypsané na začátku prosince dávalo případným dodavatelům příliš krátkou dobu na odpověď. Zákon o zadávání veřejných zakázek počítá s 37 dny, zájemci o výstavbu kotle měli pouze 27 dní. O to podivnější je tento spěch ve světle faktu, že teplárna až do roku 2020 má topit uhlím.

„Lhůta na podání objednávky musí být podle zákona delší, než jak ji předepsala teplárna,“ říká radní Tomáš Bouzek (TOP 09). „Pouze z naléhavých důvodů může být kratší než 22 dní, ovšem to ředitel teplárny nesdělil. Ujistil nás, že šlo o řízení, které se mělo týkat pouze dokumentace,“ vyjadřuje své rozpaky lídr nejmenší strany radniční koalice. Zdeněk Blažek Deníku již před časem v otázce zakázky odpověděl: „Lhůta uvedená a stanovená v oznámení o zakázce je zcela jistě dostačující a je samozřejmě stanovena v souladu se zákonem.“

„Primátor se za město ještě bude ptát, jaké důvody vedly k zkrácenému řízení,“ uvedl náměstek primátora Miroslav Joch (ČSSD). I podle Bouzka mělo čtvrteční jednání seznámit představitele města s chodem podniku, v němž je většinovým akcionářem. Další diskuse se týkala budoucího zdroje tepla.