Proto v neděli uspořádalo Raftcentrum České Budějovice den otevřených dveří. Jeho vedoucí Ondřej Pinkava míní, že o možnosti raftingu na umělé slalomové dráze zatím příliš lidí nemá potuchy.

Příchozí si mohli tentokrát zdarma na vlastní kůži vyzkoušet prakticky na okraji města jak adrenalin jízdy na raftovém člunu, tak kouzlo projížďky na kole nebo in–line bruslích po cyklostezce, která vede těsně kolem areálu.

„Jé, tak to máme štěstí, že to bude zadarmo, vůbec jsme netušili, že je tu den otevřených dveří,“ radovala se v recepci vodačka, která si přišla na odpoledne zamluvit dva páry in–line bruslí a chráničů.

„Byli jsme tu už na podzim a fakt jsme si užili. Nechtělo se nám pak věřit, že kamarádi, kteří bydlí v Budějovicích, nevěděli, co mají skoro za panelákem,“ vyprávěl Miloš Černý z Benešova, který vzal tentokrát přátele z nedalekého sídliště Vltava s sebou.

„O služby půjčovny i instruktora může požádat kdokoli. Není nutné vstupovat do žádného oddílu, stačí přijít, my každého vybavíme, zájemcům poskytneme bezpečnostní školení a můžete si užívat,“ maže mylné představy velké části veřejnosti Martin Řezáč, marketingový vedoucí společnosti Lipno Servis, která areál provozuje.