Řídicí orgán budějovického dopravního podniku odvolal ředitele Lubomíra Půlpána. Současná radniční koalice se tak zřejmě nezastavila jen u změny představenstev a dozorčích rad v městských podnicích.

„Zjistili jsme množství pochybení v oblasti vztahů s dodavateli především u zboží a služeb, mohu být konkrétní pouze u dodávek náhraních dílů a počítačových technologií,“ vysvětluje včerejší překvapivý krok předseda představenstva a radní Slavoj Dolejš (TOP 09). Podle něj u některých obchodů dokonce chyběly smlouvy. „Představenstvo si nechalo předložit všechny účty a smlouvy a z nich vyčetlo jmenované nedostatky, více informací poskytnout nemohu,“ doplnil Dolejš.

"Postup představenstva je legitimní a ze zákona jsem povinen jej respektovat,"vyjádřil se ředitel.
"Očekávám, že bude vypsáno majoritním akcionářem transparentní výběrové řízení na uvolněnou funkci, a právě proto, že si nejsem vědom žádných pochybení, jak je předsedou představenstva panem Slavojem Dolejšem zdůvodněno mé odvolání, hodlám se o funkci znovu ucházet prostřednictvím nového výběrového řízení," dodal.

Půlpán byl odvolán třemi hlasy představenstva, samotný ředitel se hlasování zúčastnit nemohl a jeden člen představenstva se zdržel.