Školství bylo pro Jiřího Ziburu z Českých Budějovic už těsné jako klec. „Plníte výstupy, tabulky, vše musí mít evaluaci… Uvědomil jsem si, že bych chtěl věci dělat jinak a ne podle toho, co říká někdo jiný," vysvětluje Jiří Zibura. Ačkoli ho práce ředitele dříve naplňovala, dostavil se pocit, že už svůj díl práce ve školství odvedl, splnil svůj životní cíl a je na čase posunout se dál.

Loni v červenci odevzdal klíče od školy v Borku a na 1. září symbolicky vykročil do nového života. Svůj přerod utvrdil na slavné pouti Španělskem, kam se vypravil se svou ženou Ladou. Po návratu se začal vzdělávat v novém oboru a začal budovat svůj masážní salon.
Než se však odvážil masírovat, cvičil se na rodinných příslušnících a známých. Díky pozitivním reakcím si pak začal jako masér věřit a na jaře si troufl na první klienty.

Svůj prvotní úspěch ale zakusil Jiří Zibura o mnoho let dříve. Už po revoluci se aktivně zajímal o léčení a práci s energií, ze zájmu studoval anatomii. Svůj um pak dokázal na své manželce Ladě. „Měla problém s bolestmi zad, tak jsem jí to zkusil rozmasírovat a po 14 dnech výrůstek na krku zmizel," říká čtyřiapadesátiletý masér.

Masírování bývalého ředitele školy velmi baví a, jak sám říká, rád pracuje „probuzenýma" rukama. „Každý člověk je jiný a potřebuje masírovat jinak. Já nejradši masíruji při svíčkách a dívám se na tělo rukama," vysvětluje Jiří Zibura. Ideální podle něj je, když se při masáži blahodárně působí i na duši, tomu říká třetí rozměr masáže.

„Pro mě je překrásný pocit, když přepracovaní, ztuhlí lidé po dvou hodinách vstanou, a je z nich úplně někdo jiný," dodává spokojeně masér.

V jeho velké životní změně mu byla značnou oporou manželka. I ona totiž prodělala před devíti lety podobnou zkušenost. Poté co 24 let vzdělávala žáčky na prvním stupni, rozhodla se šetřit svou nervovou soustavu, odešla ze školství a zařídila si kosmetický salon. 

„Rozhodnutí nebylo úplně jednoduché, spousta lidí si myslela, že jsem se zbláznila, když odcházím z pozice dobře zavedené učitelky," vypráví Lada Ziburová. Když už se ale vnitřně rozhodla, všechno do sebe začalo zapadat a její záměr se salonem přírodní kosmetiky se bez problémů ujal. „K takové změně je potřeba velká odvaha, ale když se máte o koho opřít, jde to všechno snáz," dodává kosmetička, již podpořil nejen manžel, ale také oba synové.