Jihočeská společnost přátel hudby, která projekt výstavby Rejnoka připravovala, nestihla v domluveném termínu představit městu investora (jak již Deník informoval). 
A tak se nyní mohou hlásit další zájemci o blokované pozemky.

Náměstek primátora Miroslav Joch ale nevylučuje, že se do hry vrátí v příštích týdnech i samotný Rejnok. „My s tím za měsíc nebo za dva nic moc neuděláme," říká Miroslav Joch a dodává, že klidně mohou přijít zástupci Jihočeské společnosti přátel hudby, představit investora 
a pokračovat v přípravách stavby.

Nebo se objeví jiní zájemci. O pozemky v areálu bývalých kasáren už je jich několik. Jihočeská společnost přátel hudby se také ještě nevzdává možnosti dalších jednání s městem. „Pokusíme se," potvrdil předseda společnosti Antonín Kazil.

Využití pozemků po Rejnokovi ale nebude úplně bez omezení. Před časem byly vyjmuty z veřejné zeleně s tím, že tam vznikne stavba s koncertním a kongresovým zaměřením. Kdyby se to mělo změnit, je třeba podle náměstkyně primátora Ivany Popelové znovu upravit územní plán.

Jihočeská společnost přátel hudby (JSPH) má oficiálně už jen několik dnů – do konce března, aby představila investora, který by zajímavý, ale nákladný projekt Rejnoka zaštítil. A to není moc reálné.

Neuspěla ani žádost v radě města o prodloužení termínu na představení investora. 
V radě sice byl vznesen náměstkem primátora Miroslavem Jochem námět, aby se čekání prodloužilo o několik měsíců, ale získal podporu jen čtyř hlasů z 11 možných. Dlouhé čekání na investora většině radních vadilo. „Opakovaně procházely lhůty, kdy nám měl být oznámen investor," říká radní Tomáš Bouzek s tím, že šlo jen o jistotu, že má smysl blokovat potřebné pozemky.

Městu se teď podle Miroslava Jocha hlavně uvolnily ruce, aby mohlo jednat s dalšími zájemci o pozemky. Dosud totiž město bylo zdrženlivé například k možnostem, že by poblíž plánovaného Rejnoka vyrostl třeba nový výškový dům.

Chystanou originální stavbu z dílny zesnulého architekta Jana Kaplického by to mohlo poškodit v urbanistickém vyznění. Nyní je podle náměstka primátora možné, že ani sama JSPH už o realizaci objektu stát nebude, v případě, že v lokalitě vzniknou jiné, objemově či jinak výrazné stavby.

Nájemní smlouva na pozemky ve prospěch Jihočeské společnosti přátel hudby je ale stále připravena k podpisu, zdůrazňuje Miroslav Joch.
V případě jednání s jinými investory dostane nyní důležité slovo městský architekt. Podle náměstkyně primátora Ivany Popelové je důležité, aby lokalita bývalých kasáren případně i bez Rejnoka získala vhodnou podobu.

ČTĚTE TAKÉ: Budějovice se loučí s Rejnokem. Chybí jasný investor