Ranní minimální teploty ve dvou metrech nad zemí dosahovaly podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v průměru -0,1 °C. Při zemi v 5 cm byly teploty všude pod nulou, většinou mezi -2 a -7 °C.

Na jihu a západě Čech byly teploty nejnižší, bezmála pětina stanic zaznamenala rekordy minimálních hodnot pro tento den. Například Horská Kvilda -8,6 °C, Jindřichův Hradec -2,2 °C, Karlovy Vary -3,5 °C. V neděli už ale meteorologové čekají přízemní mrazy jen výjimečně, ranní teploty se budou pohybovat od 7 do 3 °C, v údolích mohou klesnout na nulu.

O poznání tepleji bude v Jihočeském kraji i přes den. „Nejvyšší denní teploty dosáhnou 23 až 26 °C, na horách 20 až 23 °C,“ předpovídá Daniel Maňhal z českobudějovické pobočky ČHMÚ s tím, že na obloze bude jasno až skoro jasno. Na opalování to bude i začátkem pracovního týdne, kdy se teploty mohou vyšplhat až k 29 stupňům. Počasí se zřejmě zase zkazí v úterý později odpoledne, kdy přijdou přeháňky a bouřky. Středa proprší. „Srážky mohou být místy trvalé a vydatné,“ varuje meteorolog.