Ve středu zmíněný návrh podepsal prezident České republiky Václav Klaus, poté co dokument prošel vládou.

„Odvolání nabude platnosti kontrasignací premiéra,“ uvedla ve středu k situaci ve vedení nejmladší veřejné vysoké školy v Českých Budějovicích předsedkyně akademického senátu Petra Bednářová.

Zástupce

Akademický senát VŠTE navrhl Krejčovo odvolání už v minulém roce. A při svém úterním zasedání tento týden již také senát zvolil tak zvaného pověřeného zástupce. Ten školu povede od chvíle, kdy nabude platnosti odvolání bývalého rektora.

Akademický senát vyčítal Krejčovi například špatnou celkovou koncepci i některé věci ohledně personální politiky. Miroslav Krejča ale před časem pro Deník tato tvrzení vesměs odmítl. Bednářová ve středu popřela, že by za odvoláním rektora byly osobní spory ve vedení školy. „Ne, v žádném případě,“ zdůraznila předsedkyně akademického senátu.

Na dotaz Deníku, jak je možné, že třeba u bývalého vedení Jihočeského kraje měl naopak Krejča (nyní i senátor za ČSSD) velkou důvěru, odpověděla Bednářová, že takovou informaci nemá a nerada by se k ní vyjadřovala.

Pověřeným zástupcem se stal Marek Vochozka, vedoucí katedry ekonomiky a financí. Školu povede až do jmenování nového rektora.