Zdeněk Řeřábek se po více než rok trvající pracovní neschoposti vrací do práce. Informaci sám Deníku potvrdil. „Já si myslím, že je to věc, která je právně v pořádku,“ komentoval svůj návrat na radnici.

Přestože Řeřábka loni v dubnu primátor Juraj Thoma se souhlasem ředitele Krajského úřadu kvůli více než dvaceti pochybením odvolal z funkce tajemníka magistrátu, usedne Řeřábek opět do kanceláře nejvyššího úředníka radnice.

Krajský soud totiž 9. května rozhodl, že odvolání Řeřábka je neplatné. Úředník přitom spor vyhrál takzvaně pro uznání, jelikož město České Budějovice propáslo loni v létě lhůtu, ve které se mělo vyjádřit.

Sám Řeřábek nechce předjímat, jak se budou věci vyvíjet. „Ve středu se setkám s panem primátorem a domluvím se s ním, co a jak bude potřebovat. Po schůzce s ním budu vědět více,“ odpověděl vracející se nejvyšší úředník města.

Podobně skoupá na slovo byla i druhá strana sporu. „Včera jsem mu podepsal ukončení pracovní neschopnosti, více bych to komentovat nechtěl,“ řekl primátor Thoma. Ovšem i on naznačil, že rozhodující bude středeční schůzka se Zdeňkem Řeřábkem.

Hana Svítilová
Richard Vlasák