Sál, ve kterém jsou pořádány především semináře, besedy či akce pro místní Senior klub, hostí do konce týdne výstavu „Řezbář na vandru,“ jejíž součástí je tvůrčí dílna „Hravé dřevo“.


Pod vedením vystavovatele řezbáře Jana Nováčka si včera práci s přírodním materiálem vyzkoušely děti z pobytového kurzu střediska pro volný čas a integraci Domeček z Trhových Svinů. „Je to moc pěkný, moc se mi ty panďuláci, lodě, auta a ostatní hračky ze dřeva líbí, a už se těším, až si to vyzkouším,“ poznamenala jedna z malých návštěvnic.


Že děti práce skutečně zaujala, potvrdil i sám řezbář Jan Nováček. „Pořádám různé tvůrčí dílny pro školy a školky, aby si děti mohly samy vyzkoušet práci. Tady jsem již po třetí a zájem dětí je velký.“


Tvůrčí dílna v Nových Hradech je otevřena každý den od deseti do dvanácti a od čtrnácti do sedmnácti hodin a zatím se do ní podívalo kolem dvou set návštěvníků.


„Spíše se objednávají větší skupiny dětí, byli tady například skauti, ale přicházejí i jednotlivci. Po této výstavě se zde uskuteční desátý ročník malířského sympozia, a zájemci se budou moci přijít podívat na tvorbu malířů,“ nastínila Květa Jarolímková z novohradského Kulturního a informačního centra.
Objekt Koželužna je jen jednou z mnoha historických budov v Nových Hradech. Majitelem objektu je město, které ji před několika lety zrekonstruovalo. „Doufáme, že do budoucna se snad podaří upravit přilehlou zahradu, která by sloužila návštěvníkům zdejších akcí,“ dodala Květa Jarolímková.