Po dlouhé diskusi bylo například schváleno rozšíření systému placeného stání o další oblasti směrem na sever a jih od centra města. „Jsme přesvědčeni, že to přinese více pozitivního než negativního," zdůrazňuje primátor Juraj Thoma.

Dodává, že ve zmíněných oblastech nyní parkují ti, kteří přijedou z venkova, ale nechtějí platit v centru a zabírají prostor místním. Placená zóna by měla například nově sahat až k ulici U Trojice. „Problémy jsou i na sídlištích," upozornila radní Eva Hajerová s tím, že na sídlištích nechávají zase auta podnikatelé.

O případném uvolnění ulic  ale pochybuje Miroslav Schneider, bydlící na Palackého náměstí. „Já mám garáž ve dvoře, mě se to nedotkne. Ale ty lidi, co bydlí v okolí, na to doplatí," míní Miroslav Schneider. „Parkování lepší nebude," předpovídá starousedlík z Palačáku a dodává, že někteří jeho známí jsou už dnes rádi, že mají na benzín a ještě by měli platit za parkovací karty.

Budějovičtí radní ale ujišťují, že změny budou ku prospěchu obyvatel.

Zatím radní jen potvrdili, že se rozšíří zóny s placeným a rezidentním stáním. To znamená, že další části města budou osazeny parkovacími automaty a na ulicích se objeví značení, které určí, kde jsou místa přímo placená a kde tak zvaná rezidentní.

Podobně to dnes funguje v centru Budějovic. Karta opravňující ke stání na rezidentních místech ale stojí 2000 korun na rok. Cílem je třeba vytlačit přespolní řidiče na vybraných osm parkovišť. „Pro obyvatele Budějovic se systém parkování zjednoduší," říká primátor Juraj Thoma. V

radě města (kde sedí zástupci OPB, TOP 09 a ČSSD) prošel návrh těsně. Dostal šest hlasů z jedenácti. Nasbíral je ale různě mezi radními. Dělicí čára nešla mezi stranami.

Změny by měly začít platit v průběhu příštího roku.