Projíždějí tudy stovky řidičů denně, hlavně ráno a odpoledne. Někteří z nich poukazují na to, že před pár lety opravená silnice z Mladého na Pohůrku má dnes opět na mnoha místech značné výtluky. Dodávají, že po uzavření viaduktu bude tuto důležitou spojnici do krajského města využívat ještě mnohem víc lidí, a dožadují se proto nápravy.

„Došlo ke značnému narušení téměř nové silnice tak, že jsou zde až dva metry dlouhé výtluky hluboké až deset centimetrů a rozdrolený asfalt. Pro cyklistu či mopedistu neznalého místních poměrů by to mohlo mít zejména při noční jízdě fatální následky,“ popisuje problém řidič Zdeněk Kubeš ze Srubce. S dírami se tu setkal i Pavel Dvořák z Budějovic. Upozorňuje ale, že největší z nich už cestáři před pár dny odstranili. „Když jsem tudy jel naposledy, všiml jsem si při okrajích nových záplat. Příjemně mne to překvapilo,“ říká.

Potvrzuje to i primátor města Juraj Thoma. Podle něj tu opravy skončily už minulé úterý. „Na podnět odboru správy veřejných statků byla v pondělí 9. května zahájena oprava výtluků a krajnic na spojnici mezi Mladým a Pohůrkou. Již o den později byly práce dokončeny,“ vysvětlil primátor a dodal, že další větší opravy se tu momentálně nechystají.