Syrovátka komentuje situaci na zvlášť označených parkovacích místech, kde by měli řidiči stát jen omezenou dobu a za sklem by měli mít parkovací hodiny. Čas určený pro stání je zde předem vyměřen, aby se mohlo vystřídat více lidí.

Na polikliniku Sever míří pacienti nejen z Českých Budějovic a nejen do lékárny. Spousta z nich sem jede za lékařem na vyšetření. Jenže místa, která jsou určena pro pacienty, jsou málokdy volná. Podle Milana Syrovátky, který bydlí na sídlišti Máj, by měla policie parkovací místa více hlídat.
Špatnou morálku řidičů potvrzuje i městská policie. „Devadesát procent řidičů nedodržuje to, že by měli mít za sklem na viditelném místě parkovací hodiny,“ říká o zkušenostech českobudějovické městské policie tisková mluvčí Kateřina Schusterová.

Podle Schusterové je to také proto, že spousta řidičů prostě parkovací hodiny nemá. „Spoléhají na to, že se za chvíli vrátí,“ míní Schusterová. Počátek parkování ale hříšníci při kontrole samozřejmě nikde zaznamenaný nemají.

Lístek z automatu

Někteří řidiči dokonce dávají za sklo obvyklé lístky z automatu. „Pakliže je toto parkoviště vedle parkoviště s placeným stáním, dávají za sklo běžný lísteček z automatu,“ říká Schusterová. Lístek z automatu ale nemůže parkovací hodiny zastoupit.

„U polikliniky se kolikrát stojí i na chodníku. Někdy to policisté kontrolují, ale to by tady museli stát pořád,“ vrtí hlavou nad neutěšeným stavem, který ještě zhoršují neukáznění řidiči Marie Růžičková, bydlící u Palackého náměstí. Městská policie ale nyní natiskla parkovací hodiny a chce je v rámci prevence rozdávat řidičům. Doufá, že by se tak alespoň částečně mohla situace zlepšit.