S nepříjemnými komplikacemi se během podzimních měsíců potýkají šoféři na silnici z Hluboké do Týna nad Vltavou. Na některých úsecích cesty totiž chybí vodorovné dopravní značení, tedy postranní a středové bílé pruhy. Podle řidiče autobusu Františka Tůmy z Budějovic to způsobuje velké problémy hlavně v mlze a za snížené viditelnosti. Cestáři však plánují opravy až na příští rok.

„Člověk za volantem vůbec neví, kde se nachází. Snadno se tak ocitne na krajnici nebo v protisměru, kde se může střetnout s protijedoucími vozidly,” zdůrazňuje Tůma. Podobně hovoří i František Landa z Doubravky. Popisuje, že hlavně kolem Temelína se mlha hodně drží, a už se tu prý kvůli tomu dokonce stalo pár nehod. Další potíž vidí i v chybějících patnících. „Já sám jsem se ocitl na krajnici už několikrát. Je to špatné, v mlze tady musí člověk jet opravdu krokem, protože není nic vidět,” potvrzuje Landa. Podle ředitele budějovického závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Petra Broma cestáři letos část značení opravili, zbytek plánují až někdy na příští rok. Krajský úřad totiž připravuje nákladnou rekonstrukci silnice, a její součástí bude i odstranění výše uvedeného problému.

„Tyto úseky byly vynechány z důvodu, že oprava měla být realizována v letošním roce. Dle posledních informací by měla proběhnout v první polovině příštího roku. S jistotou to však nejspíš budeme vědět až někdy na jaře” nastínil Brom. Mluvčí kraje Kateřina Koželuhová vysvětlila, že oprava silnice je zahrnuta do Programu modernizace komunikací II.a III.tříd. První kategorie se týkají dva stavební objekty a to v úseku od Nové Vsi do Březí u Týna nad Vltavou.

Předpokládané náklady se pohybují kolem 27 milionů korun. Do druhé kategorie patří rekonstrukce úseku z Hluboké do Chlumce. Vyjít by měla na přibližně 38 milionů korun.

„Termín uskutečnění této investiční akce je závislý na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, jelikož obě zakázky jsou v současné době na přezkumu. Pokud úřad zruší výběrová řízení, bude nutno je opětovně vypsat, a k realizaci dojde nejdříve v září příštího roku,” uvedla Koželuhová.