Kvůli stavbě zanádražní komunikace a souvisejícím uzavírkám jsou nyní řidiči chycení v Suchém Vrbném jako v obrovské pasti. Stavbaři už ale začali na louce nedaleko hřbitova v Mladém připravovat provizorní panelovou cestu, která spojí Mladé se silničkou od Pětidomí. Otevře se tak alespoň jedna úniková cesta směrem na jih.

„Výstavba panelky byla zahájena ve středu," uvedl náměstek primátora Miroslav Joch a dodal, že provizorní spojnice do Mladého by měla začít fungovat začátkem příštího týdne.

Radnice také uzavřela cestu k viaduktu v Rudolfovské pro auta přijíždějící od Rudolfova, aby byl podjezd 
pod železnicí volnější. Řidiče posílá objížďka na vedlejší viadukt v Pekárenské ulici. I to je ale nepříjemná komplikace. „Máme firmu v Příčné ulici. Přímo tam nemohu a přes Vodní to musím objíždět přes čtyři semafory," stěžuje si Eliška Štěpánová z Rudolfova.

Myslí si, 
že uzavírka před viaduktem
v Rudolfovské ulici by mohla „pustit" dál alespoň místní obyvatele a podnikatele. „Teď je tam jednosměrka. Mohli by tam dát jen zákaz vjezdu a povolit průjezd místním," říká Eliška Štěpánová.

Když se chce od Rudolfova dostat 
do Příčné ulice musí objíždět novou jednosměrku přes čtyři křižovatky a desítky minut stojí v kolonách. „Napříč ulicí stojí městská policie a frontu jen přeložili o kousek dál. Neumožnit nám alespoň průjezd, to je buzerace," stěžuje si podnikatelka a poukazuje na to, že nejméně třicet aut zbytečně zahušťuje provoz, když by mohli místní snadno projet, pár metrů domů.

Výhrady mají i další řidiči. Téměř denně jezdí přes Suché Vrbné František Böhm ze Starých Hodějovic. „To nejdůležitější, podjezd pod nádražím nedělají," konstatoval František Böhm. „Dělají to úplně napřeskáčku. První a druhou etapu. Třetí, podjezd pod nádražím, ta nejdůležitější etapa není a teď dělají čtvrtou etapu," diví se František Böhm 
a dodává, že není vůbec jisté, že podjezd pod nádražím se vůbec kdy bude dělat.

Uzavírky kvůli zanádražní komunikaci budou trvat v Suchém Vrbném i příští rok, dokonce by měla být načas uzavřena i Dobrovodská ulice. Dopravě by ale měla nyní pomoci alespoň provizorní spojka do Mladého.