Ačkoliv se lékaři, kteří zde pracují, řadí mezi špičky svého oboru, prostředí, v němž přivádějí na svět malé Jihočechy, už tak špičkové není. Krajští radní proto nyní svým usnesením doporučili zastupitelům, aby na zářijovém zasedání posvětili záměr výstavby nového perinatologického centra nemocnice přibližně za 200 milionů korun.

Modernější prostředí i přístrojové vybavení podle primáře gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice Petra Sáka umožní lékařům ještě lépe než dosud zvládat klasické porody, ale hlavně komplikované poporodní stavy ohrožující život dítěte i matky.

„Výsledky máme v tomto směru výborné už teď, ale věřím, že budou ještě lepší. Hlavně se ale zvýší komfort pro maminky," řekl Petr Sák a doplnil, že nové centrum nebude doplňkem k nynější porodnici, nýbrž náhradou za současné nevyhovující prostory.

Nastávající maminka Petra Došková z Českých Budějovic, která narození potomka očekává 1. září, řekla, že ač má jít o nákladnou stavbu, investice do zdraví dětí i jejich matek je vždy účelná.