Získal stipendium v populárním Programu pro budoucí lídry (FLEX), který je plně hrazen americkou vládou pro středoškoláky z 21 zemí Evropy a Asie. Česko vysílalo svou první skupinu za 26letou existenci programu.

Obdržet stipendium nebylo vzhledem k 760 zájemcům snadné. I Daniel prošel pohovory, psal esej, podstoupil test angličtiny a vyplnil podrobnou žádost s doporučením svého učitele. Do semifinále postoupila stovka a výběrová komise ve Washingtonu pak vybrala desítku nejlepších studentů.

Před pondělním odletem Daniel uvedl, že se těší, že pozná zvyky své hostitelské rodiny a zapojí se do jejích typických aktivit. A taky až své komunitě přiblíží českou historii a kulturu, pozná jejich kulturu a najde si přátele mezi vrstevníky. „Myslím si, že stipendium bude hrát důležitou roli v mé volbě budoucího povolání. Je to skvělá možnost, jak si rozšířit obzory, vyzkoušet naprosto nové věci a změnit dosavadní pohled na svět. Rozhodně mi přinese spoustu zážitků a zároveň mě naučí, jak lépe řešit různorodé problémy,“ míní Daniel Petr Jašek.

Do úvodního ročníku se přihlásilo 760 studentů a prvních deset středoškoláků získalo stipendium po absolvování náročného dvoukolového výběrové řízení od října do května.