Uprostřed parného léta jsou v plném běhu dětské tábory s různým zaměřením. Zdravé děti tak mohou prožít nějakou dobu třeba jako rytíři nebo stopaři.

Mnohem složitější ale je uspořádat takový letní tábor pro malé autisty. Budějovické Auticentrum, o.p.s. pořádá prázdninové odlehčovací tábory, které trvají šest týdnů a každý týden se tam vystřídá šest dětí. Finančně pomáhá tuto aktivitu zajistit Rotary club České Budějovice společně s kolegy z rakouského Freistadtu. „Je to příklad jedné z aktivit, kterými se snažíme pomáhat těm nejvíce potřebným a podpoříme je částkou 75 000 korun. Dalším naším letošním projektem je nákup koně pro středisko hipoterapie Vladykův dvůr. Trvale je v centru naší pozornosti Arpida, kterou už mnoho let pravidelně finančně podporujeme,“ říká současný prezident budějovického Rotary clubu Jaromír Talíř.

Následně Jaromír Talíř připojil, že hlavním posláním Rotary clubu v této oblasti je snaha co nejlépe naplnit heslo celosvětové organizace, které zní: „Nejvíce získává ten, kdo slouží nejlépe.“