Provoz center budou zajišťovat příslušné nemocnice: tedy českobudějovická, českokrumlovská, jindřichohradecká, písecká, prachatická, strakonická a táborská.

V Českých Budějovicích bude očkovací centrum na výstavišti v Pavilonu T1, v Českém Krumlově ve Sportovní hale, v Jindřichově Hradci na Fakultě Vysoké školy ekonomické, v Písku v Nemocnici Písek, v Prachaticích v Hotelu Park, ve Strakonicích v tělocvičně STARZu a v Táboře nejprve v Nemocnici Tábor a posléze na zimním stadionu.

Stavba očkovacího centra v Českých Budějovicích.
Očkovací centrum zahájí zkušební provoz v pondělí

„Zahájení provozu vakcinačního centra v Českých Budějovicích odstartuje zkušebním provozem v úterý 19. ledna. Do konce týdne bude zahájení v Písku a v Táboře v nemocnici, kde výstavba centra bude později přesunuta na táborský zimní stadion, kde je příprava nejnáročnější. Očkovací centra v Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, Prachaticích a Strakonicích se momentálně připravují a v nejbližších dnech započne jejich výstavba,“ nastínil hejtman s tím, že ke konci února už by měla být všechna OČKOcentra v provozu.

Než budou všechna centra hotová, podle Martin Kuby se mohou senioři nechat očkovat v jednotlivých nemocnicích, které zatím kapacitně vyhovují. V pondělí 18. ledna ale ještě není na jihu Čech možné si zaregistrovat žádný termín, kraj nyní nemá k dispozici vakcíny a ani není jisté, kolik jich bude postupně chodit.

„Je ale logické, že časem budeme muset kapacity navyšovat už proto, že k novým zájemcům přibude nutnost přeočkování těch dřívějších. Právě proto je nezbytné vybudovat OČKOcentra, která by měla zatím fungovat do 30. června,“ uzavřel jihočeský hejtman.