Sociální sítě se tak velmi rychle plní fotkami duhových koberců a růžových košatých korun. Ve Veselí nad Lužnicí dokonce vyhlásili tematickou jarní fotografickou soutěž. Zúčastnit se podle vedoucí infocentra Hany Esserové může každý. Pravidla jsou snadná a na ty nejlepší fotografy čekají i ceny. Soutěž pro nadšené amatéry i profesionály vyhlásila po dohodě redakce regionálního zpravodaje Veselsko. „Naše město i okolí je v záři jarních paprsků slunce nádherné, proto jsme vyhlásili fotosoutěž na téma Jaro ve Veselí. Podělte se s námi o vaše jarní snímky města či okolní přírody,“ vybízí vedoucí infocentra.

Rozkvetlé centrum Týna nad Vltavou a Veselí nad Lužnicí.Rozkvetlé centrum Týna nad Vltavou a Veselí nad Lužnicí.Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Snímky lze zasílat na email infocentra Veselí nad Lužnicí ic@veseli.cz až do úterý 30. dubna. „V období dvou týdnů, konkrétně od středy 1. do středy 15. května, pak zveřejníme poskytnuté fotografie na našem facebooku a ve fotogalerii na webu města ZDE. Tam pak bude možné online hlasovat obdobně jako u soutěže s nazdobenými bicykly. Lidé mohou přijít hlasovat i osobně k nám do infocentra,“ doplňuje podrobnosti soutěže Hana Esserová.

Velký pátek v Týně nad Vltavou. Ilustrační foto.
V kraji na Velký pátek padaly teplotní rekordy. V sobotu může být až 24 stupňů

Tři autoři, jejichž obrázky obdrží nejvíce hlasů, podle ní získají výhru z infocentra a vítězné snímky se dočkají také zveřejnění v místním zpravodaji.