Tamní obyvatelé, kteří zde bydlí, vidí problém v investorovi, kterým je Zbyněk Štádlík.

„Založili jsme občanské sdružení Rožnov – Mezi tratěmi a chceme, aby tato lokalita byla dokončená, zkolaudovaná a předána řádně městu,“ říká jeden z místních obyvatel a člen sdružení Rožnov – Mezi tratěmi Roman Beran. „Není zde dokončena komunikace mezi Rožnovem a Roudným, měly už být upravené zelené plochy, vysázené stromy. Není tady veřejné osvětlení, takže je tu v noci hodně nebezpečno,“ rozčiluje se Beran Štádlíka.

Trestní oznámení

Smlouvy hovoří, že kolaudace domků a ZTV měly být hotová už k poslednímu prosinci roku 2006. „Podali jsme na pana Štádlíka trestní oznámení, protože nedodržel stanovené práce. Nedodělal to i přes to, že peníze na ZTV ode všech dostal,“ doplnil Beran.
Zbyněk Štádlík včera Deníku potvrdil, že jeho případ vyšetřuje policie.

„Ano, bylo na mě podáno trestní oznámení. Takže mi ze tří čtvrtin zablokovali můj účet do té doby, než to policie vyšetří. Měl jsem tam například všechny faktury na asfakty,“ řekl investor s tím, že ale kolaudační řízení normálně běží. „Pokud se dohodnu s 1. JVS, tak to je otázka měsíce a kolaudace bude hotová,“ doplnil Štádlík.

Investor lokality Rožnov – Mezi tratěmi právě naznačuje, že teď řeší věci okolo kanalizace se společností 1. JVS.

„Společnost mi nechce převzít kanalizaci. Žádost jsem ale podal a vše jsem měl postavené podle norem. Loni se však změnily podmínky a teď to po mě chtějí předělat. Ale já to opravdu překopávat nebudu, vše bylo v pořádku,“ upozornil Štádlík. „Stavební povolení na kanalizaci jsem měl vydané v době, kdy ještě platily jiné normy. Ale například teď vodné a stočné platím v plné váši za všechny já,“ podotkl.

Už podepsal

Společnost 1. JVS ale ze Štádlíkovým tvrzením zásadně nesouhlasí.

„Naše společnost vychází tomuto investorovi tak, jako i jiným stavebníkům, maximálně vstříc,“ uvedla včera tisková mluvčí 1. JVS Jitka Kramářová. „Nevyjasněnost budoucího majetkoprávního stavu vybudované infrastruktury byla v prosinci 2007 hlavní závadou bránící kolaudaci dotčených vodních děl. Protože pan Štádlík nedoložil existenci ani smlouvy o smlouvě budoucí s městem, ani šachty, vodoprávní úřad tak přerušil kolaudační řízení,“ doplnila Kramářová s tím, že podle posledních informací začátkem roku Štádlík smlouvu podepsal. „Žádné další požadavky jsme vůči investorovi nevznesli, takže nic nebrání tomu, aby znovu požádal o obnovu kolaudace,“ uzavřela.