Nákladní tatrovka, menší bagřík, kontejner na odpad, místo ohraničené páskami a několik pracujích mužů v montérkách. Tak vypadal v úterý u zbořeného domu s číslem popisným osmdesát sedm v Adamově.

Už na pohled hodně starý dům se totiž v noci z neděle na pondělí poroučel k zemi, když se do střechy opřely přívalové deště. Střecha se pak pod tíhou vody propadla a vzala s sebou části domu.

„Myslím si, že za zboření baráků může napůl počasí a napůl i jeho technický stav. Majitel chtěl totiž dům demolovat, sám říkal, že by to časem zbořil,“ podotkl adamovský starosta Jan Novotný.

Při úterní návštěvě u rozbořeného domu v Adamově se s námi majitelé odmítli bavit, také jsme nepochodili s žádostí o pořízení fotografie.

„Ještě tu noc, kdy se střecha propadla, jsem majiteli nabídl přespání u nás na úřadu, ale to odmítl. Jako obce určitě neuvažujeme, že budeme poškozeným poskytovat nějaké peněžní příspěvky. Osobně jsem pro něj oběhal stavební úřad a přinesl mu žádost k demolici,“ naznačil Novotný s tím, že zatím neví, jestli se na místě rozpadlého domu bude znovu stavět. „Ale vzadu za tím domem stojí buňky, ve kterých chtěli bydlet, tak nevím, jestli budou něco stavět,“ krčil rameny první muž Adamova.

Budoucnost rozpadlého objektu jasně určit přivolaný statik. Verdikt je nekompromisní, celé zbourat.

Když se střecha v noc zřítila, byli v domě dva lidé. Jako zázrakem se ale nikomu nic nestalo. Ven ze zdemolovaného domku obyvatelům pomáhali zasahující hasiči a lišovští policisté. „Policisté už kauzu uzavřeli jako pojistnou událost,“ uvedl v úterý policejní mluvčí Jiří Matzner.