Zmíněným druhým bodem programu byl rozpočet města na rok 2013. Podle náměstka primátora Miroslava Jocha (ČSSD) by měly Budějovice příští rok vydat 1,95 miliardy korun. Peníze mají směřovat na běžný provoz města a také na investice například na komunitní centrum na Máji, opravy silnic nebo přípravu stavby nové sportovní haly.

Právě projekt chystané sportovní haly se ale stal terčem kritiky. „Rozpočet nepodpořím," upozornil předseda klubu zastupitelů za ODS Vladimír Brůha a dodal, že se mu nelíbí plán zlikvidovat starou halu a místo ní postavit novou. „Proti tomu budu bojovat," konstatoval Brůha a připojil i druhou velkou výhradu k rozpočtu. Nelíbil se mu objem financí připravený pro Jihočeské divadlo. Dal najevo, že město si musí rozmyslet, jaké divadlo vlastně chce a požadovat po kraji či státu také podíl na financování. Pokud by peníze nebyly, je načase podle Brůhy diskutovat o systémových změnách ohledně budoucnosti divadla. Opoziční zastupitel upozornil i na to, že financování divadla může být pro město jistým nebezpečím, pokud se nepodaří získat další zdroje peněz.

To ale vyprovokovalo náměstka primátora Miroslava Jocha, který řekl, že jeho víc děsí pomalé proplácení dotací. Město si kvůli akcím, započatým ještě v době, kdy radnici vedla ODS, vzalo velký úvěr. Teď je ale z různých důvodů podle Jocha zdržené proplácení dotací ve výši 150 milionů korun a tyhle peníze mohou citelně chybět. Předem slíbené akce, rozložené i do několika let se přitom musí dokončit, aby město ještě nemuselo dotace vracet. Dluhy města k 1. lednu budou 840 milionů korun a na občana tak připadá 10 249 korun.

Přes všechny dohady se ale nakonec potřebná většina v zastupitelstvu pro rozpočet našla a byl schválen. Novinkou je, že letos na radničním webu najde veřejnost i přehled nejdůležitějších položek.